Yeni Şekil Sınıfı Bulundu (Goldberg Çok Yüzlüsü)

1
0
0
0
0
Yeni Şekil Sınıfı Bulundu (Goldberg Çok Yüzlüsü)
Adını Yunan Filozof Plato’dan alan Platonik çok yüzlüler dışında günümüzde bilinen 2 Sınıf(Kepler ve Arşimedyan) daha var ancak 400 yıldır yeni bir sınıf bulmuş değilken bu uzun süren sessizliğin ardından, matematikçiler sonunda yeni bir  geometrik sınıf ile karşımızdalar “Goldberg Çok Yüzlüsü”
Adını Yunan Filozof Plato’dan alan Platonik çok yüzlüler dışında günümüzde bilinen 2 Sınıf(Kepler ve Arşimedyan) daha var ancak 400 yıldır yeni bir sınıf bulmuş değilken bu uzun süren sessizliğin ardından, matematikçiler sonunda yeni bir sınıf ile karşımızdalar “Goldberg Çok Yüzlüsü”.

UCLA’dan iki nörobilimcinin (Stan Schein, James Gayed) bulduğu Goldberg çok yüzlüsünün özelliği, kenarları aynı uzunlukta olmasına rağmen poligonal yüzlerin eşit açılarda olması. Bulunan yeni sınıfın bahsedilen bu özelliğinin daha önce karşılaşılmamış olması onu eşsiz kılıyor. Şekiller ayrıca bu özellikten dolayı Yuvarlak, küre biçiminde bir yapıya sahipler.

Matematikçileri bu alanda daha fazla çalışmaya sevk edecek bu keşif retina ile ilgili bir araştırma sırasında kazara ortaya çıktı. Henüz bir problemin çözümü olarak görünmese de Golf toplarının şekillerinin iyileştirilmesinde ve şekillerinden mütevellit virüsler ile yapılacak araştırmalarda daha fazla bilgi edinmek için yararlanılabilir.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0