Türk Geliştiriciden Drone Geliyor!

1
1
0
0
0
Türk girişimci genç tarafından OTANTİHA Projesi adında yerli bir drone üretimi geliyor.
Bildiğiniz gibi günümüzde en popüler hava taşıtı haline gelen drone konusunda DJI ve Parrot firmaları bu konuda bayrak yarışı halindeler. Daha çok profesyonel ve daha pahalı ürünler sunan DJI ve her kesime hitap edecek şekilde ürünler çıkaran Parrot gibi firmaların dışında onlarca drone üretici firma da bulunuyor. Fakat herhangi bir yerli girişimi şimdiye kadar duymamıştık.

Fakat Tübitak Bireysel Genç Girişim Programı ve ODTÜ Teknokent’den aldığı destekler ile bu işe giren Murat Sağlam adlı genç arkadaşımız OTANTİHA Projesi adını verdiği girşimi ile ticari amaçlı drone üretimi yapacak.Tıpkı bilindik dronelar gibi akıllı telefon, tabletler ile Wi-Fi üzerinden iletişim kuracak olan bu drone özellikle DJI modellerinde gördüğümüz takip sisteminin benzer sistemleri ile donatılacak. Aynı zamanda tabiki bir kamera desteği de sağlayacak olan Otantiha, böylece DJI ve Parrot'a ülkemizde geçit vermeden yerli bir drone ile pazara girecek.

Hatta rakiplerinden farklı olarak modüler bir yapıda olacak olan bu drone, kullanım amacına göre değişen ihtiyaçlara göre aparatları sökülüp takılabilecek, drone kullanım şekline göle geliştirilebilecek. Tüm gerekli standartlara uygun hale getirilmiş bir şekilde piyasaya çıkacak olan Murat Sağlam tarafından geliştirilmeye devam edilen drone'un amacı sadece ülkemizde değil yurtdışında da popülatire sağlamak olacak.

Bizler de Sağlam'ı kutluyor, drone hakkındaki gelişmelerini merakla beklediğimizi, ürün hazır olunca da bir inceleme örneği ile seve seve tanıtacağımızı buradan kendisine iletiyoruz.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0