Yılbaşı Haftasında En Fazla Apple’ın Cihazları Aktive Edildi

0
0
0
0
0
​Batılı ülkelerde 25 Aralık tarihinde kutlanan Noel günü için yine hediye olarak en fazla elektronik eşyalar tercih edildi. Ürünü en fazla aktive edilen markalar sıralamasında Apple, en büyük rakibi Samsung’a büyük bir fark attı.
Batılı ülkelerde 25 Aralık tarihinde kutlanan Noel günü için yine hediye olarak en fazla elektronik eşyalar tercih edildi. Ürünü en fazla aktive edilen markalar sıralamasında Apple, en büyük rakibi Samsung’a büyük bir fark attı.

Mobil analiz şirketi tarafından yapılan açıklamalarda, 19-25 Aralık tarihleri arasında mobil cihazların yüzde 51’lik kısmını iPhone ve iPad’ler oluşturuyor. İkinci sırada Samsung %18’lik aktivasyon payına sahipken, Microsoft’un Lumia’ları ise %5.8 ile üçüncü sırada yer alıyor. 4 ve 5. sıralarda ise sırasıyla Sony ve LG bulunuyor.

2014 Noel haftasında phablet aktivasyonlarında da belirgin bir yükseliş görünüyor. Bunun olmasındaki en büyük sebep de Samsung Galaxy Note 4 ve iPhone 6 Plus gibi cihazların bu yıl içerisinde satışa sunulmuş olması. Ayrıca tablet aktivasyonlarının %17’lerden 11’e düşmesinin sebebini bu iki phablet cihazın yükselişinin bir sonucu olduğunu söyleyebiliriz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0