Yüksek Teknoloji Ürünü 10 Gitar

3
0
0
0
0
''Bir gitar ne kadar yüksek teknoloji ürünü olabilir ki?'' sorusunun en güzel cevabı olan, birbirinden müthiş 10 gitar.
Sürekli söylüyoruz ya ''teknolojideki gelişim bütün sektörleri etkiliyor'' diye, heh işte bu haberimiz de, sözümüzde ne denli haklı olduğumuzu gösteren örneklerden biri.

Bir gitar ne kadar teknolojik olabilir? Evet elektro gitarlarda, bass gitarda hatta bazı akustik gitarlarda manyetik sistemi ve beraberinde küçük devreler mevcut. Hatta kendi kendini akort edebilen gitarlar falan da mevcut.

Ancak haberimizde konu edineceğimiz 10 gitar, günümüz teknolojisi ile en güzel şekilde harmanlanmış gitarlar diyebiliriz. Şimdi gelin, füturistik tasarımları ile birbirinden şahane bu 10 gitara bir göz atalım
 

 Ministar

Bir gitar düşünün sadece klavyesi ve manyetikleri bulunsun. İşte Ministar tasarımı ile bunu başarmakta. Kendine has tasarıma sahip olan Ministar gitarlar, bu sayede fiyat bağlamında da standart gitarlara göre oldukça ucuz. Üstelik elde edeceğiniz ses kalitesi konusunda da standart gitarlardan bir farklı yok diyebiliriz. Kendi kulaklık amfisine sahip olan Ministar'da yine kendine has distortion devresi de bulunmakta.

 

 The Unlimited


Stanford University'den mezun olan iki arkadaş tarafından tasarlanan The Unlimited, içinde 7 watt'lık amfiye sahip bir gitar. Üstelik gitarın sahip olduğu bu amfi bataryalı. Yani herhangi bir elektrik bağlantısı olmadan gitarı amfiye bağlamış gibi kullanabiliyorsunuz. Amfiyi tam şarjlı şekilde 40 saate kadar kullanabilmektesiniz.

 

 iTarAdından da anlaşılacağı üzere iTar, Apple ürünleri destekli bir cihaz. Normal gitar klavyesinden farklı olarak, tuşların bulunduğu bir klavyeye sahip olan iTar'ın gövde kısmı ise boş. Bu boşluk iPad ile doldurulmakta. Yani iPad'inizi bu boşluğa yerleştirip bir nevi kendi gitarınızı yaratıyorsunuz. Tabi iTar'ı aldığınız zaman yanında size bir de iPad göndermiyorlar. Ürünün kullanıcıya sağladığı avantaj ise kendine has pek çok uygulaması ile güzel şekilde başlangıç seviyesi gitar çalmayı öğretiyor oluşu.

 

 Elektronik Rock Gitar T-shirt'ü

Sanırım listemizdeki en füturistik şeylerden biri bu. Adından da anlaşılacağı üzere özel bir baskı devre sistemi bulunan bu t-shirt, kullanan kişinin elinde tuttuğu manyetik pena ile aktif olmakta. Elde edilen veri de amfiye ulaşarak sese dönüşmekte.

 

 The iDea Ovation

Bu gitara kurulu sistem sayesinde çaldıklarınızı hem eş zamanlı olarak MP3 şeklinde kaydedebiliyorsunuz, hem de birden fazla sesi kaydederek üstüne yeni şeyler çalabiliyorsunuz. Yani akor basarken sesi kaydedin, sonra üstüne güzel bir solo atıp kendi şarkınızı oluşturabilmektesiniz.

 

 The Jamstik

Yaklaşık 40 cm uzunluğunda olan bu mini gitar klavyesi, mobil çağın yeni gitar öğrenme aracı olarak da adlandırılabilir. iOS cihazları ile uyumlu olan Jamstik, işi biraz da kullanan kişinin yaratıcılığına bırakıyor. Elde etmek istediğiniz tonları iPhone ya da iPad'inizden ayarlayabilmektesiniz. Ve tabiki çaldığınız şeyleri kaydederek üstünde oynama yapma imkanınız da bulunmakta.

 

 Blackbird

Aslında Blackbird'ün diğer ürünler gibi sahip olduğu farklı teknolojik sistemleri falan yok. Ancak bu gitarı farklı kılan şey,  tüm gövde ve klavyenin karbon fiberden yapılmış oluşu. Bu da gitara çok daha farklı bir ''tıngırtı'' veriyor diyebiliriz.

 

 Bilgisayar Klavyesi Görevi Gören Gitar

Aslında bu tamamen deneme amaçlı yapılmış bir işte. David Neevel adlı arkadaş, Roland GR-33 ve Arduino Uno kullanarak Flying V gitarını bilgisayar klavyesine dönüştürmüş. Belli notaları klavyedeki tuşlara atayan Neevel, kullanması biraz zor olsa da ortaya enteresan bir iş çıkarmış.

 

 3D Yazıcıyla Üretilmiş Kırılmaz Gitar


Eee bir ürün olur da işin içine 3D yazıcılar girmez mi? AweSome Musical Instruments tarafından üretilen bu gitar, Amerika'da satışa sunulan ilk 3D yazıcıyla üretilmiş gitar olma özelliğine sahip. AweSome Musical Instruments'a göre bu gitar, hiçbir şekilde kırılmıyor. Yani bir dönem rock'ın babalarının o meşhur sahnede gitar parçalama olayı bu gitar ile son bulmuş olabilir.

 

 Gövde Kısmı Kişiye Özel Olarak 3D Yazıcıyla Üretilen Gitar


Bir önceki gitarın aksine bu arkadaşın gövde kısmı, tamamen kişiye özel olarak tasarlanmakta. 3D yazıcı sayesinde tasarlanan gövdeler, işi biraz da yaratıcılığınıza bırakmış. Ancak ortaya enfes sonuçların çıkacağı görseldeki gitarın güzelliğinden de anlaşılmakta.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0