4
2
1
1
1

İnternet ortamında VR (virtual reality) adıyla görmeye alışkın olduğumuz ve Türkçe karşılığı sanal gerçeklik olan teknoloji, şu an Facebook, Google gibi birçok teknoloji devinin ciddi yatırımlarda bulunduğu bir platform. Dolayısıyla gelecekte tıpkı akıllı telefonlar gibi bu teknolojinin de hemen her evde olması bekleniyor. Önemi bazı şirketler tarafından şimdiden kavranan sanal gerçeklik ile ilgili birçok ürünler geliştiriliyor. Bu videomuzda ise bu ürünlerle neler yapılabileceğinizin üzerinde durmaya çalıştık.

Cihaza hala tam olarak hakim olmayanlar için kısa bir bilgilendirmede bulunalım. Sanal gerçeklik gözlükleri, uyumlu cihazlarla bağlantı kurarak sizlere görüntüyü 3D olarak aktarıyor. Uyumlu cihazlardan kasıt ise eğer üretici firma tarafından tasarım olarak belirli bir kriter belirlenmemişse, bunu genellikle telefonların boyutları belirliyor. Telefonunuzu sanal gerçekliğin ön kısmındaki yuvasına yerleştirip başınıza geçirdiğinizde, bir filmi ya da oyunu sanki içerisindeymişsiniz gibi hissedersiniz.

Lütfi, size sanal gerçeklik gözlüğüyle neler yapabileceğinizi detaylı bir şekilde aktarmaya çalıştı. Eğer ‘bu teknoloji tam benlikmiş’ diyorsanız, 50 TL gibi fiyatlarla dahi sahip olabileceğiniz sanal gerçeklik gözlükleri çözümlerine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

4
2
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
4
2
1
1
1