Disney'in Satın Aldığı Yayın Servisi Hulu, 4K İçerik Desteğini Geri Getiriyor

5
2
1
1
1
Hulu, geçen sene platformda bulunan 4K içerik desteğini kaldırarak rakiplerinin bir adım gerisine düşmüştü. Gelen haberlere göre platform, 4K desteğine yeniden kavuşuyor ancak 4K içeriklere yalnızca belirli cihazlar üzerinden erişilebilecek.

Yayın servislerinin önde gelen isimlerinden Hulu, geçtiğimiz sene 4K içerikleri desteklemekten vazgeçmiş ve bunun sebebine dair bir açıklama yapmamıştı. Şimdi ise platformda 4K içerikler yeniden desteklenmeye başlanacak. Hulu, duyuruyu ilk olarak Twitter üzerinden yaptı.

4K desteğinin hangi içeriklerde mevcut olacağı an itibarıyla bilinmiyor. Hulu’nun yaptığı açıklamaya göre 4K, şimdilik belirli içeriklerde desteklenecek ancak ilerleyen zamanlarda 4K desteklenen içeriklerin listesi büyüyecek. 4K destekleneceği kesin olarak bilinen içeriklerse Hulu Orijinal dizileri.

Hulu’nun 4K desteğinden faydalanmak için doğru cihazlara sahip olmak gerekiyor. Bu cihazlar arasında şimdilik yalnızca Apple TV 4K ve Chromescast Ultra bulunuyor. Hulu’nun söylediğine göre hizmetten yararlanabilmek için 16 Mbps hızında internete sahip olmak şart. Karşılaştırmak gerekirse sistemin 1080p içeriklerini izlemek için 6 Mbps, 720p içeriklerini izlemek için de 3 Mbps hızında bir internet bağlantısı olması gerekiyor. Tabii yeterli internet hızı mevcut değilse görüntünün kalitesi, internet hızına göre otomatik olarak ayarlanıyor.

Her ne kadar sınırlı derecede de olsa Hulu, bu atılımla birlikte sektördeki rakiplerini yakalamaya başlayabilir. Son zamanlarda internet üzerinden yayın yapan platformların artışta olmasıyla birlikte rekabet ileri seviyelere taşındı diyebiliriz.

Kaynak : https://www.techradar.com/news/hulu-is-bringing-back-4k-streaming-for-some-shows-and-devices
5
2
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
5
2
1
1
1