Bazı Samsung Galaxy S21 Kullanıcıları, Mayıs Güncellemesiyle Gelen Pembe Çizgiden Şikâyetçi

9
6
1
1
0
Bundan 2 yıl önce çıkan Galaxy S21 serisi, güçlü özellikleri ve etkileyici kameralarıyla hala güçlü bir cihaz. Ancak Mayıs güncellemesini yükleyen birçok kullanıcı ciddi bir ekran sorunuyla karşılaştı.

Samsung Galaxy S21 serisi, piyasaya çıkalı iki yıldan fazla oldu ve bu süre zarfında Samsung, herhangi bir hata ve kusuru gidermede harika bir iş çıkardı. Ancak, özellikle büyük yazılım güncellemelerinden sonra, zaman zaman bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu bağlamda sorunun alışılmadık olduğunu maalesef söyleyemiyoruz.

Neredeyse birebir aynı sorun, Samsung’un henüz 2 yaşında olan amiral gemisi cihazında da boy gösterdi. Kullanıcılar, Mayıs ayı sistem güncellemesini yapmalarının ardından ekranlarında birden bire pembe-yeşil çizgiler meydana geldiğini bildirdiler.

Sorunu Samsung forumlarında dile getiren bir kullanıcı, ‘380 dolarlık ekran değişim tavsiyesi’ aldığını belirtti

Mayıs güncellemesinden sonra, bazı kullanıcılar Galaxy S21 ekranında pembe veya yeşil bir çizgi belirdiğini fark etti. Bu çizgi, daha önce Galaxy S20 modellerini etkileyen bir soruna benziyor. Bu sorunun donanım veya yazılım kaynaklı olabileceği düşünülüyor.

Bir kullanıcı Samsung topluluğunda Galaxy S21 Ultra'sındaki pembe çizgi sorununu çözmek için teknik yardım talebinde bulundu. Kendilerine ekranı değiştirmeleri tavsiye edildi, bu da yaklaşık 380 dolara tekabül ediyor.

Yorumlarda, kullanıcıların %80'i aynı sorunu yaşadıklarını bildirdi. Bu da cihazların donanım ya da yazılımında bir kusur olduğunu gösteriyor. Başka bir kullanıcı, Galaxy S21 Plus'ın Mayıs güncellemesini gerçekleştirdikten sonra pembe bir çizgi aldığını bildirdi. Bazı kullanıcıların ekranlarında sadece bir çizgi belirmekle kalmadı, 2 veya daha fazla çizgi bile meydana geldi.

Bu garip ekran değişimi tavsiyesinin ardından Samsung, durumdan etkilenen kullanıcıları mağdur etmeyeceğini ücretsiz değişim yapacağını kullanıcılara doğrudan iletmiş. Ancak henüz kamuoyuna resmi bir bildiri yayınlanmış durumda değil.

Kaynak : https://www.gizchina.com/2023/06/11/galaxy-s21-users-report-screen-issue-after-may-update/?&&&
9
6
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
9
6
1
1
0