Koçtaş'ın İnternet Sitesi, 'Pazaryeri' Oldu: İşte Yeni Dönem ve Avantajları...

6
4
2
0
0
Koçtaş, internet sitesini bir pazaryeri haline getirdiğini duyurdu. Böylelikle şirketin internet sitesi artık sadece Koçtaş'ın değil, dileyen tüm yapı malzemesi perakendecilerinin ürünlerine ev sahipliği yapacak. Yeni dönem hem Koçtaş'ın hem tüketicinin işine yarayacak.

Türkiye'nin en büyük yapı malzemesi perakendecilerinden Koçtaş, dikkat çekici bir işe imza attı. Yıllardır internet sitesi üzerinden çevrimiçi alışverişe imkân tanıyan şirket, şimdi bu internet sitesini bir pazaryeri haline getirdi. Peki bu tam olarak ne anlam ifade ediyor? Gelin hep birlikte Koçtaş için yepyeni bir döneme kapı aralayan değişikliğin detaylarına bakalım.

Koçtaş, "koctas.com.tr" uzantılı internet sitesinde bugüne kadar sadece kendi ürünlerini satıyordu. Sitenin pazaryeri haline getirilmesi, bu durumu değiştirdi. Bahsi geçen internet sitesi artık sadece Koçtaş'a ait olan ürünleri değil, Türkiye'de hizmet vermekte olan ve Koçtaş'ta satış yapmak için sözleşme imzalayan tüm yapı malzemesi perakendecilerinin ürünlerini sergileyecek. Bu sayede bir vatandaş, Koçtaş'ın kendisinin satmadığı ürünleri bile Koçtaş aracılığıyla satın almış olacak.

Hem Koçtaş'ın hem de tüketicinin işine yarayacak

Koçtaş

Koçtaş'a ait internet sitesinin pazaryeri haline getirilmesi hem şirketin hem de tüketicinin işine yarayacak. Zira bu sistem ile Koçtaş, çok daha fazla çeşitte ürünü internet sitesinde sergileyecek. Diğer satıcılar tarafından gerçekleştirilecek satışlar, Koçtaş'a komisyon olarak geri dönecek. Tüketici ise yapı malzemesi satın almak için sanayi sitelerini gezmek zorunda kalmayacak. Aradığı her ürünü Koçtaş güvencesi ile içi rahat bir şekilde sipariş edebilecek. Aslında bu sistem, Hepsiburada, Trendyol gibi sitelerin çalışma mantığı ile aynı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan isim, Koçtaş Genel Müdürü Devrim Kılıçoğlu oldu. Kılıçoğlu, yeni sistemle ilgili şöyle konuştu: Bu adım, Koçtaş için bir dönüm noktası. Pazaryeri projemizle birlikte ürün sayımızda bu yıl en az 5 kat artış olacak. Diğer pazaryerlerinden farklı olarak Koçtaş’ın Türkiye’nin pek çok noktasına yayılan fiziksel mağaza gücü ve tüm dijital kanallarda da geçerli Koçtaş garantili, yaygın nakliye ve montaj hizmeti bulunuyor. Bu önemli avantajları en uygun şekilde değerlendirmek istiyoruz. Yıl sonuna kadar 500 bin ürüne ve 1000’in üzerinde satıcıya ulaşmayı hedefliyoruz. Koçtaş güvencesiyle çok kısa sürede milyonlarca ürünü milyonlarca müşteriyle buluşturacağız.

6
4
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
4
2
0
0