• League of Legends Yama Notları: 9.24 ile Neler Değişti?

League of Legends Yama Notları: İşte 9.24 ile Gelen Tüm Yenilikler

61
6
5
3
0
Aylık milyonlarca kullanıcıya sahip 10 yıllık oyun League of Legends’a her 2 haftada bir gelen yama notları ile güncellenecek bu içerikte yamada kimin güçlendirildiği veya zayıflatıldığı gibi en önemli kısımlarını bulabilirsiniz.

League of Legends, günümüzde hâlâ milyonlarca aktif oyuncuya sahip olan bir oyun. 2009 yılında piyasaya sürülen oyunun her sene ülkeler ve ayrıca Dünya çapında (Worlds 2019) turnuvaları düzenleniyor. Oyunun bu kadar sevilmesinin en büyük sebeplerinden biri de LoL’ün ücretsiz olması. Ülkemizde de oldukça popüler olan oyuna, geliştirici Riot Games tarafından her ay dengeleme yamaları geliyor.

Bu içerikte ele alacağımız konu bu, LoL yama notları. Oynaması eğlenceli olduğu kadar Lol, aynı zamanda bir taktik ve zekâ oyunu. Her şampiyonun kendine has özelliklerinin hangi durumda ne kadar işlevsel olduğunu bilmek bazen oyun bile kazandırabiliyor (Bronz ELO hariç, orası bambaşka bir evren).

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, oyuna her iki haftada bir dengelemeler içeren yamalar yapılıyor. Bu yamalar bazen okuması uzun ve sıkıcı olabiliyor. Biz de Webtekno olarak bu yama notlarının en can alıcı kısımlarını, gelen her yama ile birlikte güncelleyerek sizlere sunacağız.

League of Legends 9.24 Yaması: Ara sezon dengelemeleri ve yeni şampiyon Aphelios

aphelios oynanış

Yeni Şampiyon Aphelios:

Üzerinde derin bir açıklama yaptığımız Aphelios, oyuna eklenen en karmaşık şampiyonlardan biri. Kendisinin sadece Q ve R yeteneği kullanılıyor olmasına rağmen oldukça karmaşık bir şampiyon. W yeteneği ile silahlarını değiştirebiliyorsunuz ve Aphelios'un bir E yeteneği bilinmiyor. Detaylı bilgi için Aphelios içeriğimize göz atabilirsiniz.

Şampiyonlara gelen değişiklikler:

Diana:

Diana mini rework

Oyuna başka bir Lunari karakteri olan Aphelios'un eklenmesiyle uzun yıllardır Vadi'de olan Diana'ya da mini bir rework geliyor. Diana'nın R ve E yeteneği yer değiştirdi. Yeni E yeteneği ile rakibe atılıp 40 hasar vuruyorsunuz. Q ile işaretlediğiniz rakibe E isabet ettirdiğinizde yeteneği tekrar kullanabiliyorsunuz.

Yeni ultide ise eski E yeteneğinde olduğu gibi Diana, rakipleri bir çemberin içine çekiyor. 1 ya da daha fazla rakip çember içine çekilirse çember patlıyor ve 200 büyü hasarı veriyor. 1'den fazla çektiği her rakip için ekstra 35 büyü hasarı vuran yetenek Diana'nın mekaniklerini biraz değişterecek.

Braum:

mafya braum kaç rp

Braum'suz dövüş olmaz! Desteklerin en babacanı Braum'a bu yamada güçlendirmeler gelecek. Kendisinin seviye başına can artışı 87'den 98'e yükseltildi, Q yeteneğinin hasarı ise geç oyunda artırıldı. Braum'un W yeteneği Yettim Gari'nin bekleme süresi seviye başına 2'şer saniye düşürüldü. Ayrıca W yeteneğinin bir diğer güzel yanı ise artık minyonlara atlayınca büyü direnci ve zırh alacak. Braum'un ultisi Kapı Gibi yeteneğinin hasarı geç oyunda artırıldı.

Malzahar:

malzahar

Malzahar'a oynanış bakımından bir değişiklik gelmese de W yeteneğine hoş bir değişiklik yapıldı. Oyundan kaldırılan eşyalar arasında yer alan Zz'Rot Kapısı eşyasının anısına Malzahar'ın W yeteneği Hiçlik Sürüsü'nün ismi Zz'Rot Sürüsü olarak değiştirildi.

Ezreal:

ezreal

LoL'ün yakışıklı fırlaması Ezreal'ın da bu yamada güçlendirme aldığını görüyoruz. Ezreal'ın Temel canı 491'den 500'e, temel manası ise 360,6'dan 375'e yükseltildi. Q yeteneği Gizemli Atış'ın hasarı da 15/40/65/90/115'ten 20/45/70/95/120'ye yükseltildi.

League of Legends'a bu yıl maalesef karlı harita ve yılbaşı kostümleri gelmiyor. Karlı harita gelmemesinin sebebi ise bir önceki yamada gerçekleşen 'Elementlerin Yükselişi' haritası. Harita ejderlere göre değişiklik gösterdiği için karlı haritayı buna adapte etmek bir hayli zorlu olacağından Riot bu sene bu olayı gündeme getirmiyor.

61
6
5
3
0
Emoji İle Tepki Ver
61
6
5
3
0