Togg’un Sıfırdan Nasıl Üretildiğini Gösteren Video Paylaşıldı

58
8
2
0
0
Togg’un Sıfırdan Nasıl Üretildiğini Gösteren Video Paylaşıldı
Togg, resmi YouTube hesabından akıllı cihazlarının nasıl üretildiğini gösteren bir video yayınladı. 21 dakika uzunluğundaki video, aracın baştan sona nasıl üretildiğini bizlere gösterdi.

Türkiye’nin yerli otomobil projesi Togg, ülkemizin gündeminin en üst sırasında yer almaya devam ediyor. 2023 yılında piyasaya sürülmesi beklenen Togg’un renklerinin açıklanmasının ardından Cumhuriyet Bayaramı’nda Gemlik üretim tesisi resmen açılmış, ilk Togg resmen üretim bandından inmişti.

Vatandaşların heyecanını tavan yaptıran Togg’un, otomobil değil de ‘akıllı cihaz’ olarak adlandırılması da dikkatlerden kaçmamıştı. Bunun nedeni ise Togg’un amacının geleneksel otomobil üreticilerinin aksine amacının sadece elektrikli otomobil üretmek değil, bir ekosistem oluşturmak istemesiydi. Şimdi ise Togg’un resmi hesabından akıllı cihazlar ile ilgili yeni bir paylaşım geldi.

Togg’un fabrikada nasıl üretildiğini gösteren video paylaşıldı:

Son gelişmeleri sürekli aktaran Togg, resmi YouTube hesabı üzerinden bir video paylaştı. Resmi Twitter hesabı üzerinden bu videoya yönelik bir tweet atan şirket, akıllı cihazların üretim aşamalarını paylaştığını aktardı.

YouTube üzerinden yapılan paylaşımda, Togg akıllı cihazın nasıl üretildiği görülebiliyor. 21 dakika süren videoda aracın aşama aşama nasıl süreçlerden geçtiğini, bu süreçte ne tarz teknolojiler kullanıldığı gibi birçok detay görülüyor. Yani anlayacağınız Gemlik’teki tesisten çekilen bu videoda, baştan sona bir Togg’un nasıl ortaya çıktığını görüyoruz. Son kısımda da aracın en son hâline de yer veriliyor.

Seri üretimi başlayan Togg, önümüzdeki yıl içinde piyasaya sürülecek. Yetkililere göre C-SUV’un ön satışları 2023’ün şubat ayında başlayacak. Aracın fiyatı ile ilgili ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Bunlar dışında 29 Ekim’de gerçekleştirilen açılışta, Togg’un 2025’te C-Sedan, 2026’da ise Cross Coupe modellerinin yollarda olacağı belirtilmişti.

Togg’a neden otomobil değil de akıllı cihaz dendiği konusunda daha detaylı bilgi için:

Togg’un Türkiye’den esinlenilen renklerine yenilerini eklediğimiz içeriğimiz için:

Togg fabrikasının açılışında paylaşılan tüm detaylar için:

58
8
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
58
8
2
0
0