• Anasayfa
  • Yaşam
  • Apple'ın Açığını Bulan Türk Gence Belediye Burs Sağlayacak

Apple’ın Bulduğu Açık İçin 100 TL Gönderdiği Türk Gencine Belediyeden Burs

82
32
13
3
0
iPhone telefonunda açık bulan ve Apple tarafından 100 TL ile ödüllendirilen Bursalı Oğuz Akçay'a Nilüfer Belediyesi'nden destek geldi. Belediye, liseli gence burs desteği sağlayacağını açıkladı.

Apple, iPhone'da bulduğu teknik bir açığı bildiren lise öğrencisi Oğuz Akçay'ı 100 TL gibi bir miktarla ödüllendirilmişti. Bursa'da yaşayan Oğuz Akçay'a Nilüfer Belediyesi'nden destek geldi. Belediye, gencin eğitimi için burs sağlayacak.

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde yaşayan, Ali Osman Sönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik bölümü son sınıf öğrencisi Oğuz Akçay, ABD'li teknoloji devi Apple'ın ürettiği iPhone'da yazılım açığı bularak bu açığı şirkete bildirmişti. Apple, ödül olarak Akçay'ın hesabına 100 TL göndermişti. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Akçay'a destek olmak için harekete geçti.

apple açığını bulan gence belediyeden burs

Akçay'ı makamında misafir eden Başkan Erdem, liseli gence burs desteği sağlayacaklarını söyledi. Üniversite sınavlarına hazırlanan Akçay'ın daha iyi bir eğitim almasını istediğini belirten Erdem, "Çok etkilendim açıkçası. Burada yaşayan bir kardeşimin, bir dünya devinin eksikliklerini bulma becerisi beni çok heyecanlandırdı. Görüyorum ki pırıl pırıl, geleceği parlak olan bir genç arkadaşımız kendisi.

Biz de Nilüfer Belediyesi olarak elinden tutacağız, üniversite ve bilişim üzerine eğitimiyle daha iyi noktalara gelecektir. Biz her türlü desteği vereceğiz, kendisini kutluyorum" dedi. Oğuz Akçay, eğitim hayatı için belediyeden alacağı desteğin kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

Kaynak : https://tr.sputniknews.com/turkiye/201911201040660008-applein-acigini-buldugu-icin-hesabina-100-lira-gonderilen-gence-belediyeden-burs/
82
32
13
3
0
Emoji İle Tepki Ver
82
32
13
3
0