Ford Otosan, Hidrojen Motoru Ürettiğini Açıkladı: İlk Ateşleme Testi Yapıldı!

32
4
2
1
1
Ford Otosan, hidrojenle çalışan tek silindirli motor üretmeyi başardı. İlk ateşleme testini de başarı ile gerçekleştiren şirket, ilerleyen yıllarda çok büyük gelişmelere ev sahipliği yapabilir.

Türkiye'nin önde gelen otomotiv markalarından Ford Otosan, sektörle ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. Şirketin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, hidrojen ile çalışan bir motor yapıldığı ve bu motorun ilk ateşleme testinin başarıyla gerçekleştirildiği belirtildi. 

Ford Otosan'ın geliştirdiği motor içten yanmalı bir yapıya sahip. Şu an için tek silindirli yani nispeten küçük olan motor, araştırma amacıyla geliştirildi. Ancak ilerleyen yıllarda bu durum değişebilir ve Ford Otosan, hidrojenle çalışan daha gelişmiş motorlar üretebilir gibi görünüyor.

Ford Otosan'ın açıklaması şöyle:

Ford Otosan

"Türkiye'de öncü bir projeye imza atarak hidrojen ile çalışan içten yanmalı tek silindirli araştırma motorunun tasarımını tamamladık ve ilk ateşlemesini başarıyla gerçekleştirdik. Geleceğin sürdürülebilir teknolojilerine öncülük etmeye devam edeceğiz."

Hidrojen yakıtlı motorların önemli olduğu zaten bilinen bir gerçek. Hatta başta Toyota ve Hyundai olmak üzere, pek çok otomobil markası hidrojen yakıtlı otomobiller için çalışmalarını sürdürüyorlar. Gelinen son nokta, Ford Otosan'ın da bu alandaki oyun kurucular arasında yer almak istediğinin açık bir göstergesi olarak yorumlanabilir. Zamanın ne getireceğini hep birlikte göreceğiz.

32
4
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
32
4
2
1
1