• Anasayfa
  • Oyun
  • GTA Online'ın Yeni Nesil Konsollardaki Oyuncu Sınırı

GTA Online’ın PS5 ve Xbox Series X’teki Oyuncu Sınırı Ortaya Çıktı

26
8
8
6
3
PlayStation'ın yeni nesil konsolu için düzenlediği etkinlikte oyunculara gösterdiği ilk oyun GTA Online olmuştu. Oyunun, PS5 sahibi PlayStation Plus abonelerine ücretsiz olarak dağıtılacağı açıklanmıştı. Yeni nesil konsollardaki GTA Online ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Oyun tarihinin gelmiş geçmiş en çok kâr getiren oyunu olan GTA 5, kârlılığının yanında oldukça başarılı da bir oyun. GTA 5, bundan bir önceki jenerasyon ve şu anki jenerasyon konsollara çıkmasının yanında bir sonraki nesil konsollara da yolunu bulacak ki bu da aslında ne kadar başarılı olduğunun göstergelerinden bir tanesi sayılabilir.

Grand Theft Auto 5'in yeni nesil konsollara geçişi, oyunun çok oyunculu modu olan Grand Theft Auto Online'da da büyük bir gelişmeyi peşi sıra getirecek. Oyunun yeni konsollardaki sürümüyle birlikte çok oyunculu moddaki oyuncu sayısı artacak.

GTA Online'da oyuncu sayısı artacak

gta online

GTA 5'in PlayStation 5 sürümü için ön siparişler açılmaya başlandı. Listelemelere göre GTA 5'in PS5 portu tam fiyattan çıkış yapacak. Ancak GTA Online'daki oyuncu sayısı da artış gösterecek. Eğer ki ortaya atılan söylentiler doğruysa GTA Online, PlayStation 5 ve Xbox Series X'te tek bir oyunda 64 oyuncuya kadar destekleyecek. Şu an bu sayı 32.

Tabii burada ortaya atılan bu söylentilerin yanlış olma ihtimalini de unutmamak gerekiyor. Şu an için oyunun geliştirici stüdyosu Rockstar'ın yeni nesil konsollardaki GTA 5 planlarının ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz.

gta online

(Listeleme ayrıca çevrimiçi oynanışın 64 oyuncuya kadar destekeleneceğini gösteriyor)

Yeni nesildeki GTA Online ile ilgili kesin olarak bildiğimiz şey, GTA Online'ın tek başına PlayStation Plus aboneleri için ücretsiz olacağı. GTA Online'ın PlayStation 5 için ne zaman çıkacağına dair henüz net bir tarih yok ancak yeni nesildeki tek oyunculu sürümünden önce çıkış yapacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Rockstar'ın son oyunu olan Red Dead Redemption 2'nin üstünden yaklaşık 2 sene geçti ve hayranlar stüdyonun yeni oyununu bekliyorlar. Stüdyonun yeni oyunun GTA 6 ya da Bully'nin devam oyunu olabileceği iddia ediliyor ancak resmi bir açıklama gelene kadar bunların hiçbiri söylentiden öteye gidemiyor.

Kaynak : https://gamerant.com/grand-theft-auto-online-64-players-ps5-xbox-series-x/
26
8
8
6
3
Emoji İle Tepki Ver
26
8
8
6
3