MSN Kişisel İletileri Geri Döndü: Instagram’a Durum Ekleme Özelliği Kullanıma Sunuldu

14
8
4
2
0
Popüler sosyal medya platformu Instagram, daha öncesinde takipçilerinizle 'not' paylaşmanızı sağlayacak bir özelliği test ettiğini duyurmuştu. Geniş çapta test edilmeye başlanan özellik, bugün itibarıyla herkes için kullanıma sunuldu.

Meta çatısı altında faaliyet gösteren Instagram, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olarak nitelendiriliyor. Bu yüzden de her geçen gün yeni özellikler uygulamaya ekleniyor. En son şirketin mağaza sekmesini bildirimler ile değiştireceği ortaya çıktı. Bundan daha önce ise platformun çıplaklık içeren fotoğraflar ile ilgili bir özellik getireceği görülmüştü.

Şimdi ise Instagram’ın kullanıcıların hoşuna gidebilecek yepyeni bir özellik kullanıma sunuldu. İlk olarak geçtiğimiz aylarda sınırlı sayıda kullanıcıda test edilmeye başlayan özellik, bugün erken saatlerde tüm kullanıcılar için erişilebilir hale geldi.

Özellik, mesajlar kısmından takipçilerinize ‘not’ bırakmanıza olanak tanıyor

2000'li yılların popüler mesajlaşma platformu MSN'in kişisel iletilerini andıran özellik, ‘Mesajlar’ kısmındaki arama çubuğunun hemen alt tarafında takipçilerimizi bize gösteren kısmında durum paylaşmaya olanak tanıyor. XDA Developers tarafından paylaşılan ekran görüntülerine göre metin olarak paylaşılan bu durum, profil fotoğrafınız üst kısmından takipçileriniz ile paylaşılıyor. Yani, ‘Aklınızdan geçeni paylaşın’ ifadeleri yazan bölümden arkadaşlarınızla ‘not’ paylaşmak mümkün hâle geliyor.

Açıklamalara göre DM’ler kısmında kullanılacak bu durumlar paylaşıldığında takipçilerinize herhangi bir bildirim gitmeyecek. Ayrıca paylaştığınız not, yakın arkadaşlar için de paylaşılabilecek ve 24 saat sonra kaybolacak. Bunlar, yeni özelliğin Instagram’daki hikâyelerle benzer bir işleyişe sahip olacağını gösteriyor. Ek olarak notların maksimum 60 karakter uzunluğunda olacağını da eklemek gerek.

Ayrıca, paylaşılan notlara yanıt vermek de mümkün. Paylaşıma cevap vermek istediğinizde açılan kutu, notun ne zaman paylaşıldığını da gösteriyor. 

Özellik Nasıl Kullanılır?

  • Instagram uygulamasında Mesajlar kısmına gidin.
  • 'Notun' yazan kısma tıklayın.
  • Çıkan penceredeki kutucuğa düşüncelerinizi yazdıktan sonra 'paylaş' butonuna basın. Dilerseniz sadece yakın arkadaşlarınızla da notunuzu paylaşabilirsiniz. 

Kaynak : https://www.xda-developers.com/instagram-testing-new-feature-add-notes-dms/
14
8
4
2
0
Emoji İle Tepki Ver
14
8
4
2
0