Oppo'nun Yeni Kızaklı Telefon Tasarımını Gösteren Patent Ortaya Çıktı

13
7
1
0
0
Oppo geçtiğimiz sene kaydırma mekanizmalı cihazı Find X'i tanıtmış ve sektörde bir akım başlatmıştı. Şimdiyse ortaya çıkan yeni bir patent, şirketin yeni bir kaydırma mekanizması üzerinde çalıştığını gösteriyor. Fakat bu seferki biraz farklı.

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo'nun geçtiğimiz sene tanıttığı Find X, kaydırmalı (ya da kızaklı) diyebileceğimiz telefon tasarımını piyasada bir trend haline getirmiş ve Xiaomi gibi birçok üretici de bu anlayışı baz alarak kendi telefonlarını piyasaya sürmüştü.

Oppo Find X, ikisi arkada, diğeri ön tarafta olmak üzere sahip olduğu üç kamerayı bu kızak kısmında saklıyordu. Fakat ortaya çıkan yeni tasarımlar, Oppo'nun bu tasarımı değiştireceğini ve iki arka kamerayı kızaklı kısımdan çıkarıp her zaman görüneceği arka kısma yerleştireceğini gösteriyor. Yani sadece öndeki iki kamera hareketli olacak.

Görüntülerin herhangi bir parmak izi sensörüne ev sahipliği yapmaması, telefon ekrana gömülü parmak izi tarayıcısına sahip olacağını ya da Apple'ın da yaptığı gibi sadece yüz tanıma sistemini kullanacağını gösteriyor.

Elbette bunların sadece bir patentten ibaret olduğunu ve hiçbir zaman böyle bir tasarımı görmeyebileceğimizi de söyleyelim.

Kaynak : https://www.gsmarena.com/oppo_granted_patent_for_a_smartphone_with_slider_design_and_dual_front_cameras-news-36305.php#image2
13
7
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
13
7
1
0
0