• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy Fold'un Ön Satışı İptal Edildi

Samsung Galaxy Fold'un Ön Satışı Geçici Süreliğine İptal Edildi

48
11
9
6
4
Geçtiğimiz hafta içerisinde ortaya çıkan Galaxy Fold ile ilgili ekran sorunları doğrultusunda cihaz, ön satıştan geri çekildi.

Galaxy Fold'a erişme imkanı bulan kişiler, cihazla birkaç gün geçirdikten sonra ekranında ciddi sorunların olduğunu fark ettiler. Ekranın kırılması, ışık gelmemesi ve bükülmesi gibi sorunlar ortaya çıkınca Samsung'dan da açıklama gecikmedi. Sorunu derinlemesine inceleyeceğini belirten Samsung, kullanıcılara cihazın ekranında bulunan koruyucu filmin çıkarılmamasını önerdi. Ne var ki aynı sorunu yaşayan kullanıcılardan bazıları cihazın filmini dahi çıkarmamıştı.

Ekrana sağlam bir şekilde yerleştirilen koruyucu filmin çıkarılmasının ekran sorunlarına yol açabileceği düşünülüyor. Gelen son bilgilere göre Güney Koreli teknoloji devi şirket, katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold'un ön sipariş alımını kapattı. Bunun sebebi olarak başka olayları gösterse de birçok kişi Samsung'un bu hareketinin sebebinin, cihazı gerçek anlamda kullanılamaz hâle getiren ekran sorunları olduğunu düşünüyor.

Cihazın geçici olarak ertelenen ön satışlarının tekrar ne zaman başlayacağı hakkında herhangi bir bilgi henüz bulunmuyor. Kuzey Amerika'daki satış fiyatı 1.980 dolar olan Samsung Galaxy Fold'un, sahip olduğu katlanabilir ekran sebebiyle bu gidişle daha çok baş ağrıtacağı düşünülüyor.

Kaynak : https://www.gizchina.com/2019/04/21/samsung-galaxy-fold-pre-sale-temporarily-canceled/
48
11
9
6
4
Emoji İle Tepki Ver
48
11
9
6
4