Steam Mağaza Tasarımı Yenilendi: Oyun Ararken Karakterin Hangi Cinsiyette Olmasını İstediğinizi Bile Seçebileceksiniz

52
5
4
1
0
Steam'in mağaza arayüzüne ciddi bir güncelleme geldi. Bu güncelleme, oyun bulmak isteyenlerin işini kolaylaştıracak tasarım iyileştirmeleri ve özellikleri beraberinde getirdi. Artık canlandırılacak karakterin cinsiyeti bile filtrelenebilecek. İşte Steam'in son güncellemesinde yer alan yenilikler...

Dünyanın en popüler çevrimiçi oyun platformu Steam'e önemli bir güncelleme geldi. Bu güncelleme, Steam mağazasında mevcut olarak bulunan kategori ve etiket gibi özelliklerin kapsamını genişletmiş durumda. Kullanıcılar, bu güncelleme sayesinde çok daha detaylı aramalar yapabilecekler. Gelin Steam'deki güncellemeye hep birlikte bakalım.

Açık konuşmak gerekirse Steam mağazasında yeni bir oyun bulmak, o kadar da kolay bir iş değildi. Zira filtre ve etiketler, yeterince geniş kapsamlı değildi. Bu durumun farkında olan Valve, Steam deneyimini iyileştirecek bir çalışma yapmış durumda. Zira kullanıcılara sunulan güncelleme ile yepyeni alt kategorilere ulaşılabilecek. Üstelik Steam mağazası, bundan sonra oyuncunun geçmişine göre hareket edecek. Yani Steam'de kişiselleştirilmiş mağaza döneminin başladığını söyleyebiliriz.

Steam'in yeni mağaza arayüzü işte böyle görünüyor

Yukarıda, Steam'in güncellenen arayüzüne ait bir görüntü yer alıyor. Bu görüntüye baktığımızda, bir kategoriye giriş yaptıktan sonra o kategoriyle ilgili alt kategorilere anında ulaşılabileceğini görüyoruz. 

Oyunculara önerilen oyunlar, detaylı bir şekilde anlatılacak

Steam mağazasındaki bir diğer yenilik ise önerilen oyunlarla ilgili. Oyuncuların geçmişlerine dayanarak tavsiye edilen oyunlar, yeni arayüzde detaylı bir şekilde tanıtılacak. Üstelik oyuncular, bir oyunun kendisine neden tavsiye edildiğini bile öğrenebilecekler.

Renklendirilen kategori bölümü de oyunculara özel olacak

Steam'e gelen güncelleme ile oyuncular, mağaza sayfasında en çok sevdikleri kategorilerle ilgili renkli kartlar görecekler. Buradan seçim yapacak olan oyuncular, bir kategoriye girdikten sonra da doğrudan o kategorideki alt kategorileri görebilecekleri bir sayfaya yönlendirilecekler. Ayrıca bu sayfanın hemen alt bölümünde de bir liste yer alacak. Oyuncular, bu listeyi oyun temasından tutun da canlandıracakları karakterin cinsiyetine kadar bile filtreleme yapabilecekler. O liste bölümü şu şekilde görünecek:

Steam

Steam'in güncellemesi an itibarıyla dağıtımına başlanmış durumda. İstemciyi çalıştırıp bir süre beklerseniz, siz de Steam'in yeni özelliklerini içeren güncellemeyi alabilir, yepyeni mağazanın tadını çıkarabilirsiniz. Öte yandan, bu haberimizde bahsettiğimiz bir veya birkaç özelliği daha önceki dönemlerde görmüş olabilirsiniz. Steam'in açıklamasına göre bazı özellikler, geçtiğimiz dönemlerle test amacıyla kısıtlı sayıda kullanıcıya ulaştırılmıştı...

Kaynak : https://store.steampowered.com/news/app/593110/view/3091162528094367313
52
5
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
52
5
4
1
0