2022 League of Legends Türkiye Şampiyonu Denizbank İstanbul Wildcats Oldu

8
2
1
0
0
2022 League of Legends Türkiye şampiyonu, Fenerbahçe Espor'u 3-2 skorla yenen Denizbank İstanbul Wildcats oldu. Final karşılaşması İzmir'de, yüzlerce seyircinin önünde gerçekleşti.

League of Legends 2022 Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi Finalleri, bu akşam gerçekleştirilen final karşılaşmasıyla son buldu. 91. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda, yüzlerce izleyicinin tribünlerde, binlerce kişinin ekran başında canlı şekilde takip ettiği 2022 Türkiye Büyük Finali'ni DenizBank İstanbul Wildcats, 3-2'lik skor ile kazanarak finallerin 10. yılında şampiyonluğa uzandı.

Pandemi nedeniyle 2 yıldır seyircisiz şekilde gerçekleştirilen Türkiye Büyük Finali, bu yıl yeniden seyircili şekilde gerçekleştirildi. Yaklaşık 5 saat süren final maçında DenizBank İstanbul Wildcats, Fenerbahçe Espor ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın sen rounda kadar başa baş gitmesi, finali çok daha heyecanlı hale getirdi.

5 saat süren final nefes kesti

lol türkiye finali

Fenerbahçe Espor, 2022 Türkiye Büyük Finali'nde ilk oyunu aldı ve 1-0 önce başladı. Çekişmeli geçen ikinci oyun sonunda DenizBank İstanbul Wildcats skoru 1-1'e getirdi. 3. oyunda bir geri dönüş gördük ve DenizBank İstanbul geriye düştüğü maçta 2-1 öne geçti.

Kaybetmesi halinde finali de kaybedecek olan Fenerbahçe Espor, 4. oyunu kazanarak skoru 2-2'ye getirdi ve 2022 Türkiye Büyük Finali'ni 'oyunu alan, maçı da alır' rounduna getirdi. Rakibinden daha iyi bir oyun ortaya koyan DenizBank İstanbul Wildcats, finalin finalini kazanarak 2022 Türkiye League of Legends Şampiyonu oldu.

8
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
2
1
0
0