TikTok'un Tasarımını Bu Kez de Amazon Araklıyor: Tamam da Nasıl?

19
3
1
1
0
Amazon'un üzerinde çalıştığı yeni bir özellik açığa çıktı. İddialara göre Amazon, TikTok fenomenlerinin ürün tanıtım videoları gibi tam ekran videolar göstermeye başlayacak. Kullanıcılar, bu videolar üzerinden doğrudan satın alma yapabilecekler.

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından Amazon ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Watchful isimli yapay zeka araştırma platformu tarafından yapılan bir açıklamaya göre Amazon, TikTok'un popüler özelliğini kopyalamaya hazırlanıyor. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde ürünlerin tam ekran fotoğraflarını ve videolarını görüntüleyebilecekler.

Sızdırılan ekran görüntüsüne baktığımızda, Amazon uygulamasının alt kısmına elmas şeklinde yeni bir buton ekleneceğini görüyoruz. Bu butona tıklayan kullanıcılar, TikTok ve Instagram'da olduğu gibi ürünlerin tam ekran fotoğraflarını ve videolarını görüntüleyecekler. Ayrıca görülen ürünler beğenilip, paylaşılabilecek

Amazon'un yeni özelliği işte böyle görünüyor

Amazon

Ürünlere ait fotoğraf ve videoları görüntüleyen kullanıcılar, bu ürünleri doğrudan satın alabilecekler. Böylelikle kullanıcılar için çok daha iyileştirilmiş bir deneyim sunulmuş olacak. 

Amazon'un TikTok ve Instagram'dan kopyalamaya çalıştığı yeni özellik, iddialara göre henüz test aşamasında. Haliyle; özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağı bilinmiyor. Aslında bu özelliğin kullanıcılara sunulup sunulmayacağı bile meçhul. Ancak TikTok ve Instagram gibi asıl işi sosyal ağ olan platformlarda bile bu tür bir özellik bulunması, Amazon'un bu özelliği kopyalamamak için hiçbir sebebi olmadığı anlamına geliyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/17/amazon-is-internally-testing-a-tiktok-like-feed-in-its-app/
19
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
19
3
1
1
0