Angelina Jolie'nin Hayat Verdiği Lara Croft, 3 Boyutlu Olarak Yeniden Oluşturuldu: Gerçeğinden Daha İyi Duruyor [Video]

11
6
1
1
0
Angelina Jolie'nin Hayat Verdiği Lara Croft, 3 Boyutlu Olarak Yeniden Oluşturuldu: Gerçeğinden Daha İyi Duruyor [Video]
3 boyut sanatçısı Lorenzo Dominesco, Angelina Jolie'nin Lara Croft'unu üç boyutlu modelledi. Model, özellikle bu dünyaya atılmak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyabilir.

Bilgisayar teknolojilerinin gelişmesiyle gerçekçi üç boyutlu tasarımların önü daha da fazla açılmışken, bu alan günümüzde pek çok iş fırsatına da yer veriyor. Üç boyutlu modellemeye giriş yapmak isteyen veya bu alanda kendisini geliştirmek isteyenler için bugün örnek bir projeyle karşınıza geldik.

3 boyut sanatçısı Lorenzo Dominesco, oyun dünyasının en sevilen karakterlerinden Lara Croft'u baştan sona üç boyutlu olarak oluşturdu. Dominesco’nun Lara Croft’u, oyunun sinemaya uyarlamasında rol alan Angelina Jolie’yi baz alıyordu. Ortaya çıkan model, aşağıdaki şekilde oldu:

Lara Croft üç boyutlu model:

Peki bu model gerçeğe ne kadar benziyor?

  • Sol: Film, Sağ: 3D model

  • Sol: Film, Sağ: 3D model

Peki sanatçı tüm bunları nasıl yaptı?

Lorenzo Dominesco, tüm bunları hangi araçları kullanarak yaptığını da açıkladı. Her bir detayı el ile yapılan bu model için toplam 6 farklı program kullanıldı. Sanatçı, yukarıdaki görüntüyü almak için Unreal Engine 5 oyun motorunu kullanırken karakter, silah, kıyafet ve diğer tüm materyalleri oluştururken farklı araçlardan faydalandı. Bu araçlar ve sanatçının kullanım amacı şu şekildeydi:

  • 3ds Max: Modelleme (Botlar, silahlar ve kıyafet)
  • ZBrush: Sanal heykeltraşlık (Botlar, kıyafet, vücut, deri, yüz)
  • Substance Painter: Doku (Botlar, silahlar, kıyafet, vücut, deri, yüz)
  • Mari: Doku (Vücut, yüz, deri)
  • Unreal Engine Metahuman Body: Modelleme (Vücut, deri)
  • XGen Maya: Saçlar

Elbette yukarıda gördüğümüz model, bugüne kadar yapılan en iyi üç boyutlu model değildi. Fakat bu proje, özellikle üç boyutlu sanat dünyasına giriş yapmak isteyenler için bir rehber niteliğinde olabilir. Projelerinizde hangi araçları kullanabileceğinizi bu örnek üzerinden görebilirsiniz.

Modellemeye giriş yapmak isteyenlerin kullanabileceği uygulamalar:

SketchUp Alternatifi 3 Boyutlu Modelleme Yapabileceğiniz 10 Ücretsiz Program Tavsiyesi

11
6
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
11
6
1
1
0