Avusturya'da İnsanlara Sarkıntılık Ederek Tepki Toplayan Türk YouTuber Ülkeden Sınır Dışı Edildi! [Güncelleme]

208
40
27
4
3
Avusturya'da İnsanlara Sarkıntılık Ederek Tepki Toplayan Türk YouTuber Ülkeden Sınır Dışı Edildi! [Güncelleme]
YouTuber Mesut Can Eray, yayınladığı belaltı başlıklara sahip sokak röportajlarıyla tanınan bir isim. Kendisinin geçtiğimiz günlerde Avusturya'daki bir turistle röportaj yaparken sarkıntılık etmesi Twitter'da gündem olmuştu. Avusturya polisini harekete geçiren görüntüler sonrası Eray, ülkeden sınır dışı edildi.

YouTube'da yüksek izlenme sayılarına ulaşmanın bazı meşru yolları var. Eser miktarda çıplaklık, cinsiyetçilik seviyesine varan cinsellik odaklı başlıklar bunlardan sadece biri. İşte Mesut Can Eray da uzun bir süredir 1,26 milyon aboneye ulaşmasını sağlayan bu tarz içerikler üretiyor. 

Özellikle kadınlarla, cinsellik odaklı sokak röportajları yapan Eray'ın videoları epey de izleniyor. Ancak Avusturya'nın başkenti Viyana'da yaptığı bir röportajdaki tavırları ciddi tepkiler aldı, devreye Viyana polisi de girdi.

Mesut Can Eray'ın tepkilere sebep olan röportajı şu şekildeydi:

Videoya tepki gösterenler arasında Recep Baltaş da vardı, ancak şikayetini sosyal medya dışına da taşıdı:

Ertesi gün Viyana polisi devreye girdi:

GÜNCELLEME: Viyana Polisi, sınır dışı işlemini doğrulayamadıklarını, soruşturmanın devam ettiğini belirtti:

Daha sonra şöyle bir video yükledi Mesut Can Eray; linç edildiğini savundu ama artık "öyle videolar gelmeyecek diyerek" değişeceğini de söyledi:

Ancak bu sözleri sarf ettiği videonun başlığından anlaşılıyor ki Mesut Can Eray'ın sosyal medyadaki eleştirilerden daha çok ders çıkarması gerek. Bu başlığı size gösterdiğimiz için biz özür diliyoruz...

 

208
40
27
4
3
Emoji İle Tepki Ver
208
40
27
4
3