Ev Sahipleri, İlan Sitelerinde Depremzedeler İçin ‘Ücretsiz Ev’ İlanları Paylaşmaya Başladı

15
1
1
0
0
Depremzedelere yardım etmek isteyen bazı vatandaşlar, evlerini ücretsiz olarak kiralamaya başladı. İlan sitelerinde "Deprem Mağduru Aileler için Ücretsiz" başlıklı ilanların sayısı artarken, yine de kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olmakta fayda var.

Türkiye, 6 Şubat'ta yaşanan depremin yaralarını sarmaya çalışırken depremden doğrudan etkilenmeyen vatandaşlar ise yardım için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Bu bağlamda; AFAD gibi resmi kuruluşlar ile AHBAP gibi dernekler zaten ilk günden beri bölgeye yardım ulaştırmak için teyakkuz halindeler.

Ancak dernekler ile yetkili kuruluşların da yetersiz kaldığı alanlar var. Örneğin, sıcak ve sağlam bir ev. Vatandaşlar, depremzedelerin kalacak yer ihtiyacını gidermek için kendileri birer çözüm oluşturmuş gibi görünüyor. Zira Türkiye'deki en büyük ilan sitesine baktığımızda, depremzedeler için açılmış olan çok sayıda "ücretsiz kiralık ev" ilanı olduğunu görüyoruz.

İşte depremzedelere ücretsiz olan o ilanlardan bazıları!

depremzedelere ücretsiz kiralık ev

İlanları incelediğimizde, Türkiye'nin dört bir yanından depremzedelere yardım etmek isteyen ev sahiplerinin olduğunu görüyoruz. Öyle ki Kahramanmaraş ve Hatay gibi depremin en şiddetli hissedildiği yerlerden tutun da Balıkesir, Sakarya ve Kocaeli gibi Türkiye'nin batısındaki yerlere kadar ücretsiz olarak kiralanacak evler görülebiliyor.

ücretsiz kiralık ev

Yukarıda, hayırsever bir vatandaşın verdiği ilanı görüyorsunuz. "Deprem Mağduru Aileler için Ücretsiz" başlıklı bu ilanın açıklamasında, "Deprem mağduru aileler için ücretsiz eşyalı yazlık, 4 ay boyunca 6 kişiye kadar konaklama yapabilirsiniz, ulaşımınızı, fatura ödemelerinizi ve mutfak harcamalarınızı da karşılayabilirim, çocuklu aile olursa daha makbule geçer." ifadelerinin kullanıldığını görmekteyiz.

Önemli bilgilendirme:

Depremzedelere yönelik ücretsiz kiralık ev girişimleri genel anlamda iyi niyetli gibi görünüyor. Ancak kötü niyetli kişilerin de 'yanıltıcı' ilanlar vermesi söz konusu olabilir. Bu yüzden, eğer deprem bölgesinden uzaklaşmak istiyorsanız ve bu ilanlara göz atıyorsanız, ilan sahibi ev sahibinin güvenilir olduğundan mutlaka emin olun.

15
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
15
1
1
0
0