Elon Musk'tan "Ufak At" Dedirten Tesla Optimus Açıklaması: "1 Trilyon Dolar Kâr Ettirecek"

5
1
1
1
1
Elon Musk, Tesla Optimus robotlarla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Elon Musk, Tesla'nın bu sektörden 1 trilyon dolar kâr edebileceğini söyledi.

Elon Musk, Tesla hissedarları ile gerçekleştirdiği bir etkinlikte, Optimus isimli robotla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. Bu alanda çalışmalarını hızlandırdıklarını söyleyen milyarder iş insanı, gelecek yıl fabrikalarda 1.000 kadar Optimus robot çalıştırmak istediklerini sözlerine ekledi. 

Elon Musk'ın Optimus'a odaklanmasının tek nedeni, otonom fabrikalar değil. Milyarder iş insanı, robotik sektörünün Tesla'ya onlarca trilyon dolarlık değer kazandıracağına inandırıyor. Hatta Elon Musk'a göre Tesla, Optimus satışlarından 1 trilyon dolar kâr edecek. 

Tesla, robot pazarının yüzde 10'una hâkim olmak istiyor

Tesla Optimus

Elon Musk'a göre insansı robot pazarı, yıllık 1 milyar satış rakamlarına ulaşacak. Tesla CEO'su, bunun yüzde 10'luk bölümüne hâkim olmak istediklerini ifade etti. Ancak Elon Musk, bunun için herhangi bir zaman dilimi açıklamadı. Yani Elon Musk'ın planlarının ne zaman gerçekleşeceği belli değil.

Bu arada; insansı robot pazarı, Tesla'yı bambaşka bir noktaya getirebilir gibi görünüyor. En azından Elon Musk'ın düşüncesi bu yönde. Zira planlar gerçekleştirilir ve Optimus'lar yaygınlaşırsa Tesla'nın değeri 25 trilyon dolar gibi akılalmaz bir noktaya ulaşabilir. Böylesi bir durumun yaşanması, tüm dünyada ekonomik dengelerin değişmesini sağlayacaktır.

Kaynak : https://electrek.co/2024/06/13/elon-musk-bets-tesla-optimus-over-1000-robots-working-factories-next-year/
5
1
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
5
1
1
1
1