Yeni Yönetiminden Twitter'dan Ortalığı Karıştıran Açıklama: "Pfizer, Covid Aşısı Hakkında Manipülasyon Yaptı"

14
6
2
1
0
Elon Musk'ın Twitter'ı devralmasından sonra başlattığı 'Twitter Files' dosyalarına bir yenisi daha eklendi. Platformun dosyada aktardığı bilgilere göre; yılların ilaç üreticisi Pfizer, "mRNA Covid aşısının çocuklara uygulanması" konusunda Twitter'a baskı uyguladı.
44 milyar dolar karşılığında Twitter'ı satın aldıktan sonra dilediği gibi at koşturan Elon Musk, son dönemlerde Twitter'ın neredeyse her hafta yayınladığı 'Twitter Files' dosyaları ile gündem belirliyor.
 
Eski Twitter yönetiminin kirli çamaşırlarını ortaya döken yeni Twitter yönetimi, bu kez "Pfizer, COVID-19 aşısı ve çocuklar" arasındaki ilişkiye dayanan, Beyaz Saray'ın da dahil olduğu skandal boyutunda bir iddiayı gündeme getiriyor. Dosyalar, Pfizer'in özellikle de çocukların aşı olması konusunda ısrarcı davrandığına dair belgeler içeriyor.

Yeni Twitter yönetimine göre Pfizer, "COVID-19 aşılarına ilişkin aşı karşıt paylaşımları bastırmak ve insanları tek bir doğruya yönlendirmek amacıyla" Beyaz Saray ve eski Twitter yönetimi birlikte hareket etti:

Ayrıca dosyalara göre pandemi döneminde Brett Giroir isimli bir doktor Twitter'dan "doğal bağışıklık kazanmanın aşıdan daha faydalı olacağı" üzerine paylaşımlar yaptı ve bu paylaşımlar Pfizer tarafından "rahatsız edici" bulundu. Konu hakkında o dönemin üst düzey Twitter yöneticisi Todd O'Boyle'a ulaşan Pfizer yönetimi, söz konusu doktorun "doğal bağışıklık" paylaşımlarının viral olmasını engelledi.

Aşının çocuklara etkisinin düşük olduğuna ilişkin paylaşımlara bile ambargo uygulandığı söyleniyor:

Justin Hart isimli bir yazarın yaptığı ve "hastalığın çocukları daha az etkilediğine" ilişkin paylaşımlar için de Pfizer'in harekete geçtiğinden söz ediliyor. Bu paylaşımların yapıldığı dönemde mRNA tabanlı Covid-19 aşısının çocuklar üzerinde henüz onay aşamasında olması da cabası. Yani iddilara Pfizer, henüz etkisi kesinleşmeyen bir konudaki uzman görüşü içeren paylaşımları bir bakıma Twitter ile anlaşıp sansürlemeyi başarmış. Tabii ki tüm bunlar Elon Musk kontrolündeki yeni Twitter yönetiminin iddiası.

Elon Musk'tan tartışmalı bir çıkış: Bazı komplo teorileri doğru!

Elon Musk

Alex Berenson'un paylaşımlarını alıntılayan Elon Musk, "Bazı komplo teorileri doğrudur!" şeklinde bir açıklama yaptı. Ancak bu paylaşımı daha sonra sildi. Elon Musk'ın neden böyle bir şey yaptığı bilinmiyor.

Yeni Twitter yönetiminin Twitter Files ile açıkladığı diğer olaylar:

14
6
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
14
6
2
1
0