Forza Horizon 5'in Çıkış Tarihi Resmi Fragmanla Duyuruldu [Video]

110
8
4
2
1
E3 Direct oldukça hızlı başlarken, tanıtılan oyunlar arasında en çok dikkat çekenlerden biri de otomobil sevdalılarının gözdesi olan Forza Horizon serisinin yeni oyunu Forza Horizon 5 oldu.

Forza serisindeki yeni oyun Forza Horizon 5 olacak ve oyun Xbox Series X/S, Xbox One ve PC'ye 9 Kasım'da gelecek. Oyun ayrıca ilk günden itibaren Xbox Game Pass'te de yer alacak. Gördüğümüz fragman ise beklediğimize değecek bir oyun olacağının işareti.

E3 Direct etkinliğinde tanıtılan oyunda ilk dikkat çeken nokta gerçekçi grafikler ve konsolların gelişmiş özelliklerini sonuna kadar kullanan yapısı oldu. Işın izleme gibi teknolojilerin de hakkını veren oyunun fragmanı da görsel şölen sunuyor.

Meksika'ya hoş geldiniz

forza horizon 5

Playground Games tarafından geliştirilen bu açık dünya araç sürme oyununda oyuncular olarak kendimizi Meksika'da buluyoruz. Amerikan filmlerinde gördüğümüz Meksika tasvirlerinin aksine çok renkli ve farklı bir coğrafyası bulunan ülkenin bazı bölümleri dijital ortama neredeyse birebir şekilde aktarılmış.

Oyunda yalnızca çöllerde toz kaldırmakla kalmayacağız. Yağmur ormanlarında zorlu şartlarla mücadele ettiğimiz de olacak, sönmüş bir volkanda yarıştığımız da. Işın izleme teknolojisi de bu mekanların gerçeklik hissini arttırıyor.

Forza Horizon 5, Xbox One'da da oynanabilecek ve platformdaki son Forza oyunu olacak. Yine de son oyunun hakkını verecek olan konsollar Series X/S olacak. Zaten fragmanda da bu durum açık şekilde görülebiliyor. 

Bir sonraki Forza Motorsport oyunu da geliştirme aşamasında

forza horizon 5

Xbox ve Bethesda'nın yaptığı tanıtım etkinliğinde söz alan Phil Spencer, Turn 10 Studios'un şu anda Forza Motorsport serisindeki son oyun üzerinde yoğun şekilde mesai harcadığını da açıkladı. Yani Forza Motorsport hayranları da bir süre bekleyecek. 

Forza Horizon 5'in fragmanını aşağıda yer alan bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak : https://www.youtube.com/watch?v=FYH9n37B7Yw
110
8
4
2
1
Emoji İle Tepki Ver
110
8
4
2
1