Çin Devlet Başkanının Bile Kullandığı 8,5 Milyon TL'lik Ultra Lüks SUV HONGQI E-HS9'un, Türkiye'de Kaç Adet Sattığı Belli Oldu!

45
19
9
4
3
Birkaç ay önce Türkiye'ye gelen lüks SUV HONGQI E-HS9'un bugüne kadar kaç adet sattığı belli oldu. 8.5 milyon TL'lik otomobil, Türkiye'de iyi bir ilgi görmüş gibi duruyor.

Çinli otomobil üreticisi FAV Group'un Çin Devlet Başkanı tarafından da kullanılan ultra lüks SUV modeli HONGQI E-HS9, bundan birkaç ay önce D&D Motorlu Araçlar A.Ş. (Yeniköy Motors) distribütörlüğünde Türkiye'de satışa sunuldu. Ultra lüks otomobil, tahmin edebileceğiniz üzere ultra yüksek bir fiyata sahipti.

Şimdiyse bu otomobille ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Otomotiv sektörünün nabzını tutan EBS Danışmanlık, markanın kaç adet sattığını açıkladı. Yapılan açıklama, hâli vakti yerinde olan vatandaşların, Çin Devlet Başkanı ile benzer bir zevke sahip olduğunu gözler önüne seriyor.

Bugüne kadar 18 adet HONGQI E-HS9 satıldı

HONGQI E-HS9

Ağustos ayının sonu itibarıyla Türkiye'ye gelen HONGQI E-HS9, bugüne dek 18 adet satmayı başardı. Bunların 3 tanesi de geçtiğimiz ay içerisinde satıldı. Aracın 8 milyon 500 bin TL karşılığında satın alınabilindiğini bir dipnot olarak belirtelim.

Peki HONGQI E-HS9 nasıl bir otomobil?

Bir SUV'da görebileceğimiz en lüks tasarımlardan birini sunan HONGQI E-HS9, tasarımın yanı sıra üst düzey konfor ve teknolojik özellikler de sunuyor. HONGQI E-HS9'da heybetli ve yüksek bir Rolls-Royce havası var desek yanlış olmaz.

HONGQI E-HS9

HONGQI E-HS9'un yolda gördüğünüz herhangi bir otomobile benzemediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Araç, özellikle ön tarafta son derece sert ancak karizmatik tasarım çizgilerine sahip. 7 kişilik bir araç olması nedeniyle ekstra uzun bir gövdeye sahip olan HONGQI E-HS9, arka tarafta küçük de olsa Volvo esintisi de sunuyor.

HONGQI E-HS9 ön

21 veya 22 inçlik devasa jantlara sahip otomobil, endüktif gizli kapı kolları ile aerodinamiği daha da yukarı taşıyor. Temelde siyah, zarif beyaz ve kuantum gümüş gri şeklinde üç farklı renk seçeneği sunan araç, Buz beyazı + kuantum gümüş grisi, siyah + zarif beyaz ve siyah + kuantum gümüş gri şeklinde çift renkli üç seçenek daha sunuyor ve toplam renk seçeneği altıya yükselmiş oluyor.

HONGQI E-HS9 iç

Alcantara veya Nappa deri koltuklar ile şık bir iç mekana sahip olan SUV, panoramik cam tavan ve LED ortam aydınlatması ile ferah bir yolculuk sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra kilit açma, sıcaklık düzenleme, akıllı ses kontrolü cep telefonu aracılığıyla sahne navigasyonu ve uzaktan araç kontrolü gibi işlevleri gerçekleştirebilen akıllı sensörlü direksiyon simidine ve altı akıllı ekrana sahip. 

HONGQI E-HS9 kapı

Elbetteki yeni nesil otomobillerde güvenlik, ekstra dikkat çeken unsurlar oluyor. HONGQI E-HS9'un güvenlik özellikleri şu şekilde:

 • Süper uyarlanabilir hız sabitleyici 
 • Otomatik park yardımı 
 • Eller serbest algılama 
 • Sürücü durumu ve duygu monitörü 
 • Hava yastıkları 
 •  Akustik araç uyarı sistemi 
 • Lastik basınç gözetim sistemi 
 • Elektronik Stabilite Programı 
 • Ön çarpışma uyarısı 
 • Arka çapraz trafik uyarısı 
 • Şeritten ayrılma uyarı sistemi 
 • Şeritte kalma yardımı 
 • Otonom acil frenleme 
 • Kör nokta tespiti 

HONGQI E-HS9 arka çapraz

HONGQI E-HS9, Çin'in elektrikli otomobil sektöründeki rekabetçi ürünlerinin en yeni örneklerinden bir tanesi. 99kWh batarya kapasitesi sunan araç, 551 beygir güç ve 750Nm tork sunarken 0'dan 100 km/s hıza 5 saniyede çıkabiliyor. Aracın "Uzun yol, Konfor, Spor, Allroad, Offroad ve Custom" şeklinde 6 farklı sürüş modu olduğunu da belirtelim. 

HONGQI E-HS9 arka

45
19
9
4
3
Emoji İle Tepki Ver
45
19
9
4
3