Huawei ve SERES, Yeni Bir Anlaşmaya İmza Attı: İlk Otomobili Bu Yıl Çıkacak

8
1
1
0
0
Huawei ve SERES, yeni ‘amiral gemisi’ akıllı otomobiller üretmek için ortaklık kurduklarını duyurdular.

Çin merkezli teknoloji devi Huawei ve otomobil şirketi SERES, işlerini genişletmek için bir anlaşma imzaladılar. Anlaşma kapsamında bu iki şirket, ‘amiral gemisi’ bir akıllı otomobil üretmek için iş birliği kurduklarını duyurdular.

Yapılan açıklamalara göre Huawei ve SERES, iş birlikleri kapsamındaki ilk akıllı otomobil modellerini bu yıl içerisinde piyasaya sürmeyi planlıyorlar. Bu yeni otomobil, üst düzey bir akıllı sürüş sistemine sahip olacak ve bu iki firma da önümüzdeki yıl ardıl modelleri piyasaya sürmeyi planlıyor.

2026 yılına kadar 1 milyonun üzerinde elektrikli araç satılması hedefleniyor

Uzun vadeli bir ortaklık kapsamında Huawei ve SERES, 2026 yılına kadar 1 milyonun üzerinde elektrikli otomobil satmayı hedefliyor. Bunu başarmak için SERES, endüstriyel kaynakları toplayacak ve işbirlikçi modellerde yeni teknolojilerin, malzemelerin ve süreçlerin uygulanmasını teşvik edecek.

Aslında SERES ve Huawei, ilk olarak 2021 yılında JBP (ortak iş planı) anlaşması imzalamıştı. JBP, tüketim malları tedarikçilerinin ve perakendecilerin her iki tarafa da fayda sağlayan kazançlı ilişkiler kurmasına ve karşılıklı çıkarların tanınması yoluyla ticaret deneyimini geliştirmesine yardımcı olan bir iş modelidir.

Huawei, 2021 yılından beri mağazalarında SERES marka otomobilleri satışa sunmaya başlamıştı. Şimdi bu yeni anlaşmaları kapsamında Huawei, otomobilin üretiminden ziyade ‘akıllı’ olma sistemini kurma görevini üstlenecek. Araç, AITO markası altında piyasaya sürülecek.

Kaynak : https://cnevpost.com/2023/02/25/seres-huawei-sign-deal-on-joint-business-aim-1-million-nevs-2026/
8
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
1
1
0
0