Kendi İşini Kurmak İsteyip Nereden Başlayacağını Bilemeyen Mikro-Girişimci Adaylarına Yol Gösteren Platform: GOODFORYOU

9
3
1
0
0
Kendi işini kurmak isteyenler için atılması gereken adımlar ve yapılması gerekenler kafa karıştırıcı ve zorlayıcı olabiliyor. Dijital EdTech sektöründe faaliyet gösteren GOODFORYOU, mikro-girişimcilere bu konuda destek vererek düşük maliyetle kapsamlı destek sağlıyor.

Hemen herkesin kendi yeteneklerine, hedeflerine uygun ve kendine ait bir iş kurma hayali vardır. Ancak bu hayal 'iş kurmanın' uzaktan bakınca oldukça karmaşık görünen 'yapılması gerekenler' listesi yüzünden ve ne yapacağını tam olarak bilememekten yarım kalabiliyor.

Tam da bu durumu yaşayan; 'kendi işimi nasıl kurabilirim? sorusuna yanıt arayan mikro-girişimci adaylarına yol gösteren, tüm sorularına cevap veren ve tüm bunları dijital ortamda, tek tıkla ulaşabilecekleri kolaylıkta yapan bir platform var; GOODFORYOU.

GOODFORYOU, kendi işini kurmak isteyenlere kapsamlı üç aşama ile yapılması gerekenleri anlatıyor;

Mikro-girişimciliği herkes için ulaşılabilir bir seçenek haline getirme ve sınırlı mali kaynaklara sahip kişilerin iş sahibi olmalarını sağlama vizyonuyla hareket eden girişimci Cem Akın'ın bu hedefle hayata geçirdiği GOODFORYOU, mikro-girişimci adaylarına eğitim ve mentorluk platformu sağlamayı amaçlıyor.

Dijital EdTech şirketi olarak faaliyet gösteren GOODFORYOU, genellikle büyük bütçelere ve dev yatırımlara dayanan girişimcilik stratejilerine alternatif olan farklı bir iş modeli imkanı sunuyor.

GOODFORYOU'nun temelde üç aşamalı bir planı var. Bu üç aşama, 16 Adım Programı, 100 Adımda İş Kurma Kılavuzu ve Mentorluk Aplikasyonu olarak karşımıza çıkıyor.

GOODFORYOU, mikro-girişimci adaylarına 16 Adım Programı ile iş kurma yolculuğuna nasıl çıkacağını, 100 Adımda İş Kurma Kılavuzu ile işini nasıl kuracağını, Mentorluk Aplikasyonu ile de iş kurma yolculuğunda yolda nasıl kalacağını anlatıyor.

16 Adım Programı neler içeriyor?

GOODFORYOU'nun 16 Adım Programı, girişimciliği anlaşılabilir ve eğlenceli bir dille anlatan 64 video içeriyor. Bu videoların yanında farklı testler ve kişisel gelişim egzersizleri de sunuluyor. İlk aşama olarak adlandırabileceğimiz bu kısmın ardından ise ikinci aşama olan 100 Adımda İş Kurma Kılavuzu geliyor.

Bu kılavuz, kendi işini kurmak isteyen mikro-girişimci adaylarının iş kurma ve iş geliştirme süreçleri boyunca ortaya çıkacak tüm sorularına cevap veren bir başucu bilgi havuzu niteliğinde. Kılavuz ve 16 Adım Programına ek olarak ise GOODFORYOU'nun bir de Mentorluk Aplikasyonu bulunuyor.

Mentorluk Aplikasyonu tam olarak ne vadediyor?

Programı tamamladınız, kılavuzu incelediniz. Mikro-girişimcilik yolculuğunuzda ilk adımları atmaya başladınız. Bu noktada GOODFORYOU, her adımda destek sunmaya devam etmeyi hedefliyor. Bunu da Mentorluk Aplikasyonu ile yapıyor.

Play Store ve App Store üzerinden erişebileceğiniz bu uygulama ile 365 gün 7/24 ihtiyaç duyulan destek bir uygulama üzerinden sunuluyor. Uygulamada özel videolar ve içerikler, podcastler, forum ve topluluğa erişim ile girişimcilikte güçlü iletişim şansı sunuluyor.

Cem Akın'ın attığı son adımlarla GOODFORYOU her geçen gün hayatımıza daha fazla entegre olan yapay zeka araçlarını da uygulamasına entegre etmek için çalışıyor. Uygulamaya eklenecek yapay zeka mentorluk yazılımı ile sunulan eğitim ve desteğin daha da geliştirilmesi hedefleniyor. Tüm bu adımlarla GOODFORYOU, mikro-girişimcilerin başarı oranını %1'den etkileyici bir şekilde %10’lara, %20’lere yükseltmeyi hedefliyor.

GOODFORYOU'nun hedefi, Amerika ve Türkiye'den sonra İngiltere ve Avrupa'da da ofisler açarak genişlemek;

GOODFORYOU eğitim ve mentorluk platformunun Türkiye'deki test süreci ve başarısı, Cem Akın’ın bu başarıyı küresel olarak da genişletmesine olanak tanıdı. Amerika’da yapılanmış şirketin planları arasında platformu 2023’ün ikinci çeyreğinde Amerika ve Türkiye’ye ek olarak, İngiltere ve Avrupa’da kurulacak ofislerle genişletmek yer alıyor.

Dünya çapında gelecek vadeden mikro-girişimciler üzerinde önemli bir etki yaratmaya yönelik adımlar atan GOODFORYOU ve Cem Akın, bu dijital EdTech platformu ile milyonlarca kişiye ulaşmayı ve potansiyellerini keşfetmelerini sağlamayı hedefliyor.

Eğer siz de kendinizi bir mikro-girişimci adayı olarak görüyorsanız ve kendi işinizi, hayallerinizdeki gibi kurma fikri size cazip geliyorsa, buraya tıklayarak GOODFORYOU'yu daha yakından inceleyebilirsiniz.

GOODFORYOU'nun kurucusu Cem Akın'a da yakından bakalım;

GOODFORYOU'nun mikro-girişimci adaylarının soru ve sorunlarına oldukça hakim olmasını sağlayan şey, platformun kurucusu olan Cem Akın'ın da tüm bu adımları atarak kendi yolunu çizmiş olması. 

16 yaşında girişimci olarak kariyerine başlayan Cem AKIN, ilk olarak bir Amerikan şirketinin bayisi olarak çalışmaya başlamış. 18 yaşında kendi şirketini kurmuş ve 2008 yılında kendi markasını yaratarak markanın dahil olduğu yatak sektöründe önemli başarılar elde etmiş. Yarattığı marka, 2011 yılında en iyi yatak odası kategorisinde ‘’Elle Dekorasyon Uluslararası Tasarım Ödülü’’ almış.

2020 yılında Cem AKIN, yüksek kira yükünü ortadan kaldıran ve esnaf ile girişimci arasında kâr paylaşımını kolaylaştıran yenilikçi bir iş planı geliştirerek minimum 35.000 TL sermaye yatırımı ile kendi kahve dükkanını açmak isteyen kişilere imkan sağlamış. Bu strateji ile sadece 90 günde 85 bayilik kurulmuş ve altı ay içinde 158 şube faaliyete geçmiş.

Cem AKIN, GOODFORYOU'nun temellerini New York'a taşındıktan sonra atmış. Yaşanan dijital dönüşüm ve girişimciliğe yönelik ilginin büyümesi, ikisini bir araya getiren bir platform fikri olarak ortaya çıkmış.

GOODFORYOU ile Cem Akın Amerika'da yatırımlar almaya devam ederken deneyimlerini de farklı mecralar üzerinden paylaşmaya devam ediyor. Üniversitelerde gerçekleştirilen mikro-girişimcilik atölyelerinin yanında Cem Akın sosyal medya hesapları üzerinden de bu konuların konuşulabildiği bir topluluk yaratıyor. 

9
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
3
1
0
0