Xiaomi, MIUI 13 ile Sanal RAM Özelliğini Bazı Modeller İçin Standart Hale Getirecek

54
10
8
4
1
Xiaomi’nin ağustos ayında tanıtması beklenen MIUI 13’te “sanal RAM” özelliği olacağı iddia ediliyor. Ayrıca bu yeni arayüz sayesinde oyunların da yüzen pencerede çalışacağı söyleniyor.

Son yılların en popüler telefon markalarından olan Xiaomi’nin küresel satışlarda teknoloji devi Apple’ı geçtiğini sizlere aktarmıştık. Pekin merkezli teknoloji devinin bu başarıya ulaşmasında en önemli etken hem yazılımsal hem de donanımsal olarak getirdiği yeniliklerdi.

Xiaomi, yeni MIUI 13 ile bilgisayarlarda görmeye alışkın olduğumuz “sanal RAM” özelliğini akıllı telefonlara getirmeyi planlıyor. Bu özelliğin bazı modellerde standart olacağı belirtildi.

Telefonda sanal RAM dönemi

MIUI 13

Xiaomi’nin kullanıcılara sunacağı sanal RAM özelliği aslında bilgisayarlarda kullanılan sanal RAM ile aynı mantıkta çalışıyor. Cihazın depolama alanından bir bölüm sanal RAM için ayrılıyor, RAM’in yetersiz kaldığı durumlarda bu sanal RAM kullanılıyor ve cihazda RAM sorunu yaşanmıyordu.

Çin merkezli kaynakların belirttiğine göre cihazlarda ayrılabilecek maksimum sanal RAM miktarı 3 GB olacak. Yani eğer 8 GB RAM’e sahip bir cihaz kullanıyorsanız, sanal RAM ile birlikte toplamda 11 GB RAM’e sahip olabileceksiniz. Bu durum, özellikle düşük bütçeli Xiaomi cihazlardaki yetersiz RAM sorununu kökten çözebilir.

MIUI 13 ile yüzen pencerede oyun oynanabilecek

MIUI 13 ile yüzen pencere oyun oynanabilecek

MIUI 13 hakkında ortaya çıkan diğer detaylar ise kullanıcıları oldukça heyecanlandırıyor. MIUI 13’te yeni simgeler, animasyonlar ve sesler olacağı doğrulandı. Buna ek olarak oyunları tıpkı uygulamalar gibi yüzen pencere moduna alıp oynamaya devam edebileceğimiz de ortaya çıkan bilgiler arasında.

Ayrıca MIUI kullanıcılarının sıklıkla şikâyet ettiği arka planda uygulama kısıtlaması sorununa da çözüm bulunduğu ve uygulamaların sorunsuz bir şekilde çalışacağı iddia ediliyor. MIUI 13 ile yepyeni bir tasarım çizgisi izleyeceği düşünülen Xiaomi’nin getireceği özellikleri, pek çok kullanıcı merakla bekliyor.

Xiaomi’nin ağustos ayında yapacağı büyük etkinliğinde, yeni MIUI 13’ü tanıtması bekleniyor. MIUI 13 hakkında daha fazla bilgi ortaya çıktığında sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak : https://www.gizchina.com/2021/07/23/xiaomi-miui-13-will-offer-virtual-ram-expansion/
54
10
8
4
1
Emoji İle Tepki Ver
54
10
8
4
1