Müzeler, 18 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstü Vatandaşlar ile Öğretmenler İçin Ücretsiz Olacak

80
34
5
1
0
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan öğrenci ve öğretmenler için büyük bir müjde geldi. Bakanlık, müzelerin 18 yaş altı veya 65 yaş üstü vatandaşlar için ücretsiz olacağını duyurdu.

Öğrenci ve öğretmenleri sevindirecek bir haber, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan geldi: Eğer 18 yaş altı veya 65 yaş üstü iseniz veya öğretmenseniz tüm müzelere ücretsiz olarak giriş yapabileceksiniz. Müzekartın diğer vatandaşlar için yıllık ziyaret bedeli ise 60 TL olarak belirtiliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın paylaştığı Tweettte tam olarak şunlar yazıyor: "Tüm müzelerimiz; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenler ile 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız için ücretsiz, diğer vatandaşlarımız içinse yıllık ziyaret bedeli 60 TL'dir".

Bununla beraber acı bir haber Galata Kulesi'nden geldi

galata kulesi

Bu sabah yapılan bir başka duyuruyla İstanbul’un gözdelerinden Galata Kulesi'nin giriş ücreti yetişkinler için 30 TL’den 100 TL’ye çıkarıldı. Ancak eğer Müzekart’ınız varsa ve 18 yaş altı veya 65 yaş üstüyseniz Galata Kulesi'ne de ücretsiz girebiliyorsunuz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yaptığı bu jest, özellikle 18 yaş altı meraklı gençleri fazlasıyla sevindiricek bir yenilik zira onları hem teşvik edecek hem de tarihi merak etmelerini sağlayacak gibi görünüyor. 65 yaş üstü emekli insanlar için de müzeleri ücretsiz olarak gezebilmek büyük bir fırsat.

80
34
5
1
0
Emoji İle Tepki Ver
80
34
5
1
0