PUBG Mobile'da Çorba Parası Çıkartacak 13 Taktik

131
27
27
11
9
Akıllı telefonlarımızda oynayabildiğimiz en gelişmiş oyunlardan PUBG Mobile için bazı küçük tüyoları derledik. Toplanın çorbaya gidiyoruz.

Çıkalı daha yeni yeni 1 yılı geçen PUBG Mobile, yarattığı bağımlılık sebebiyle birçok ülkede yasaklandı. Nitekim hala milyonlarca oyuncu tarafından delicesine oynanmaya devam ediyor.

Ülkemizde her yaş türünden oyuncusu bulunan PUBG Mobile’da size oyunu kazandıracak, PUBG kültürüne göre çorba parasını çıkarttıracak 13 taktiği sizler için bu yazımızda derledik.

1. Oyun için hazırlanın:

pubg mobile oyna

PUBG Mobile gerçekten akıllı telefonlarımızı zorlayan bir oyun. Bu doğrultuda arka planda gereksiz bir şekilde çalışan uygulamaları kapatmak ve gereksiz işlemci gücünden tasarruf etmek yararınıza olacaktır.

Pil tasarrufu modunu, gece modunu, otomatik parlaklığı, veri tasarrufunu kapatın. Rakibinizden çok daha hızlı bir şekilde tepki verebilmek ve düşmanı alt edebilmek için hızlı ve kesintisizi bir kablosuz bağlantıya sahip olduğunuza emin olun.

Diğer birinci kişi nişancı oyunlarında olduğu gibi PUBG Mobile’da da kesinlikle ama kesinlikle kulaklık takmanızı tavsiye ediyoruz, zira rakibin nereden geldiğini kestirmek ve karşı hamle gerçekleştirmek istiyorsanız bu madde şart.

2. Can alıcı nokta: Ayarlar

pubg mobile

Oyuna başlamadan önce ayarlarınızın en uygun ve olması gereken düzeyde olduğuna emin olun. Başlat tuşunun altında bulunun oyun ayarlarının bulunduğu kutuya tıklayın ve ping değeri en düşük olan sunucuyu seçin.

pubg mobile oynama

Lobiye gelip ekranın sağ alt kısmında bulunan çark butonundan ayarları açın:

  • Genel sekmesinde Dikiz&Ateş’i aktifleştirin. Bu sayede oyunda peek denilen dikizleme hareketiyle bir duvarına arkasından gövdenizin yarısını çıkartarak ateş edebilir ve vurulma riskinizi fazlasıyla azaltabilirsiniz.
  • Jiroskop seçeneğini “Dürbün Aç” olarak ayarlayın. Bu seçeneği aktifleştirdiğinizde, dürbünü açtığınızda telefonunuzu fiziksel olarak aşağı veya yukarı doğru yönlendirdiğinizde dürbünün de yönü değişecektir. Rakiplere kafa vuruşu yapma ve genel olarak rakibi vurma konusunda jiroskop büyük önem taşıyor.

pubg oyna

Sağ taraftan “Grafikler” sekmesine gelin:

  • Cihazınızın performansına göre grafik kalitesini artırabilir veya daha yüksek FPS (saniye başına gösterilen kare sayısı) değeri istiyorsanız bu ayarı “Akıcı” olarak işaretleyebilirsiniz.
  • Kare hızı sekmesinde eğer ki cihazınız orta veya üst segmente mensupsa “Çok Yüksek” değerini seçmeniz, çok ama çok akıcı bir oyun deneyimini size yaşatacak ve keyifli anlar geçirmenize olanak tanıyacaktır.
  • Stiller tamamen oyuncunun tercihine kalmış bir bölüm. Burada “Renkli” stili seçmeniz, rakipleri ayırt etmenizi kolaylaştıracaktır.
  • Düzgünleştirme ayarını eğerki cihazınız üst segmente aitse etkinleştirmenizi tavsiye ederiz.

mobile pubg

Sağ taraftan “Kontroller” sekmesine gelin:

  • Eğer ki cihazınız 3D Touch özelliğini (basınca duyarlı dokunuş) destekliyorsa bunu aktif hâle getirin. 3D Touch’ı etkinleştirdiğinizde Nişan&Ateş tuşuna parmağınızı dokundurup sürüklediğinizde sadece ekranın yönü değişirken parmağınızı ekrana bastırdığınızda ateş edeceksiniz. Böylece çok daha hızlı bir şekilde nişan ve ateş işlevlerini yerine getirebilirsiniz.

pubg mobile nasıl oynanır

Sağ taraftan “Hassasiyet” sekmesine gelin:

  • Jiroskop seçeneğini “Dürbün Aç” olarak etkinleştirdiğinizde ekranın hız ayarlarını buradan yapacaksınız. Dürbünü açtığınızda ve telefonu hafif yana doğru götürdüğünüzde ekranın ne kadar kaydırılacağını bu menüden yüzdeleri değiştirerek ayarlayabilirsiniz.

3. Oyun modlarını keşfedin:

pubg mobile oyna oyun modları

Oyunda; Erangel, Miramir, Sanhok ve Vikendi olmak üzere hâlihazırda toplamda 4 adet harita bulunuyor. Haritayı seç bölümünden oynamak istediğiniz haritayı veya haritaları seçin. Alışkın olmadığınız haritaların seçimini kaldırın. Bu sayede aşina olmadığınız haritalarda oynamayacak ve daha başarılı bir oyun performansı sergileyeceksiniz.

4. Uçaktan atlayacağınız zamanı iyi seçin:

pubg mobil oynamak

Haritada uçağın nereye doğru gideceğini görebilirsiniz. Uzak bir noktaya atlamanız, oyunun başında rakiplerle karşılaşma ihtimalinizi düşüreceği gibi daha çok eşyayı daha kısa sürede toplamanıza da olanak tanıyacaktır. Daha uzağa atlamak için yere yaklaşmadan paraşütünüzü açabilirsiniz.

5. Harita işaretlemeyi kullanın:

pubg mobile nasıl oynanır

Gitmek istenilen yere harita üzerinde atılan işaretlerin oyun esnasında ekrandaki pusulada çok ama çok kolay bir şekilde görüleceğini unutmayın. Bu sayede yolunuzu haritayı tekrardan açmaya gerek kalmadan hızlı bir şekilde tayin edebilirsiniz.

6. Otomatik toplamayı aktifleştirin:

mobile pubg

Eğer ki eşyaları seçmekle uğraşmak istemiyorsanız bu seçeneği aktif hâle getirmek sizi büyük bir yükten kurtaracaktır. 2. seviye yelek giyiyorsanız ve 3. seviye bir yeleğin üzerinden geçerseniz, karakteriniz otomatik olarak 3. seviye yeleği yerden alıp giyecektir.

7. Doğru silahlanın:

pubg mobile doğru silah

Aynı anda 2 tabanca taşımak gibi aynı anda 2 adet otomatik tüfek taşımak da fazla mantıklı bir seçenek değil. Oyunculara çorba parasını en çok kazandıran ikilinin bir adet SMG ile bir adet otomatik tüfek (AR) olduğu bilgisi bulunuyor.

8. İleride ihtiyacınız olabilecek eşyaları toplayın:

pubg oyna

Yerde dürbün gördüğünüz an hiç çekinmeden dürbünü alın. Çantanızda yer kalmadığında dürbünü atabilirsiniz ancak o ana kadar elinize geçecek bir silaha takacağınız dürbünün oyundaki başarınıza gerçek anlamda yararı olacaktır.

9. Susturucu kullanın:

pubg mobile nedir

Oyundaki en iyi namlu ucu eklentisi olarak görülen susturucu, rakibinizin nereden ateş ettiğinizi anlayamamasına yola açacaktır. Bu sayede üstünlük sağlayabilir ve rakibiniz merminin nereden geldiğini anlamaya çalışıp saklanana kadar onu gafil avlayabilirsiniz.

10. Koşmayı kilitleyin:

pubg mobile oyna özellikler

Uzun bir mesafe kat etmeniz gerektiğinde sol baş parmağınızla kontrol ettiğiniz joystick tuşunu yukarıya doğru ittirin ve beliren koşma butonu üzerinde bırakın. Bu sayede bir sonraki müdahalenize kadar karakteriniz aynı yöne doğru koşacak ve sizi büyük bir dertten kurtaracaktır. Daha hızlı koşmak için enerji içeceklerini içme yolunu da tercih edebilirsiniz.

11. Koruma ateşi açın:

pubg mobile oyna koruma

Bir takım arkadaşınızın bölgeden kaçması gerekiyorsa ve düşmanlar ona doğru yöneldiyse düşmana doğru yaylım ateşi açabilir ve rakibin saklanmasını sağlayarak takım arkadaşınıza kaçışını gerçekleştirmesi için gerekli olan süreyi tanıyabilirsiniz.

12. Köprülere dikkat edin:

PUBG’de köprüler her zaman en büyük dertlerden birisi olmuştur. Köprülere pusan rakibe karşı fazlasıyla dikkatli olun. Önce köprüyü kontrol edin ve daha sonra geçişinizi gerçekleştirin.

pubg mobile oynarken nelere dikkat edilmeli

Eğer ki oyun alanı köprüden geçilmesi gereken bir yere doğru kapanıyorsa siz de köprüye pusu kurabilir ve yaklaşan rakipleri şaşırtarak bitirici hamleyi yapabilirsiniz.

13. Sağ üstte bulunan haritayı izleyin:

Harita deyip geçmeyin. Yakınınıza gelen rakibin ayak seslerini illa da duymanıza gerek yok. Eğer ki düşman yakınınıza gelirse ayak seslerinin geldiği yer oynanış esnasında ekranın sağ üstünde bulunan haritada gözükecektir.

pubg

Ayak sesleri gibi merminin geldiği yer de bu küçük haritada gözüküyor. Bu sayede kendinizi konumlandırabilir ve duruma uygun bir şekilde harekete geçebilirsiniz.

131
27
27
11
9
Emoji İle Tepki Ver
131
27
27
11
9