Togg'dan Yeni İş Birliği: Tüm İllerde 'Shell' İstasyonlarına Trugo Şarj İstasyonu Kurulacak!

26
3
2
0
0
Togg'dan Yeni İş Birliği: Tüm İllerde 'Shell' İstasyonlarına Trugo Şarj İstasyonu Kurulacak!
Yerli otomobil Togg'un şarj altyapısını sağlayacak Trugo, Shell ile iş birliği yaptı. Bu iş birliği kapsamında 600 şarj portu, Türkiye'nin 81 iline yerleştirilecek.

Yerli otomobil projesi Togg'un şarj istasyonu iştiraki Trugo, yeni bir iş birliği duyurdu. Trugo tarafından yapılan açıklamalarda, Türkiye'deki en büyük akaryakıt firmaları arasında yer alan Shell ile anlaşma yapıldığı ve 400 Shell istasyonuna elektrikli otomobil şarj istasyonu kurulacağı ifade edildi.

Yapılan resmi açıklamaya baktığımızda, söz konusu istasyonların hangileri olduğuna ilişkin bir bilgi göremiyoruz. Ancak şarj portlarının 81 ildeki istasyonlara kurulacağı vurgusu dikkatlerden kaçmıyor. Ayrıca 600 adet porttan bahsediliyor. Kaba bir matematikle, bu iş birliği kapsamında ortalama şehir başına 7 adet şarj portu kurulacağını söyleyebiliriz.  Elbette büyük şehirlerde daha fazla, küçük şehirlerde daha az şarj istasyonu kurulma ihtimali de bulunuyor.

Trugo'nun resmi açıklaması şöyle:

"Shell ile Türkiye’deki tüm elektrikli araç kullanıcılarına kesintisiz deneyim sunmak üzere stratejik iş birliğine imza atıyoruz. İş birliği kapsamında 600’den fazla yüksek performanslı #Trugo şarj cihazı 81 ildeki 400 #Shell noktasında kullanıcılarla buluşacak."

Hatırlayanlarınız olacaktır; bundan birkaç gün önce sizlerle paylaştığımız başka bir haberimizde de Trugo'nun ilk şarj cihazlarının Bolu HighWay Dinlenme Tesisi'ne yerleştirildiğinden bahsetmiştik. Görünen o ki Togg, yerli otomobili piyasaya sürmeden önce şarj altyapısını genel anlamda kurmuş olacak. Üstelik yalnızca yerli otomobil değil, tüm elektrikli otomobiller bu şarj altyapısını kullanabilecek.

26
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
26
3
2
0
0