Togg, İlk Şarj İstasyonunu Kurdu: Peki Nerede ve Hangi Araçlar Şarj Olabilecek? [Video]

28
6
2
1
0
Togg, İlk Şarj İstasyonunu Kurdu: Peki Nerede ve Hangi Araçlar Şarj Olabilecek? [Video]
Togg bünyesinde kurulan elektrikli otomobil şarj şirketi Trugo, ilk şarj istasyonunu resmen kurdu. İstanbul-Ankara otoyolu üzerine kurulan istasyon, tüm elektrikli otomobillere hizmet verecek şekilde tasarlandı.

Türkiye'nin yerli otomobil projesi Togg ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. TOGG'un şarj istasyonu iştiraki olarak kurulan Trugo, ilk şarj istasyonunu resmen kurduğunu duyurdu. Trugo'nun Twitter'daki resmi hesabından yapılan açıklamada, şu an için 6 şarj portunun yerleştirildiği belirtildi.

Trugo tarafından yapılan açıklamaya göre ilk şarj istasyonu, İstanbul-Ankara otoyolundaki Bolu HighWay Dinlenme Tesisi'ne kurulmuş durumda. İkisi 300 kW üzeri, dördü ise 180 kW kapasiteli olan portların en önemli özelliği ise yalnızca TOGG için kurulmamış olmaları. Yani hangi elektrikli otomobile sahip olursanız olun, Trugo'nun istasyonunu kullanarak şarj hizmeti alabileceksiniz.

Trugo'nun resmi açıklaması şöyle

"Dördü 180 kW, ikisi 300 kW üzeri, toplam 6 adet şarj cihazımızı, İstanbul ve Ankara arasındaki en önemli geçiş noktası olan Bolu HighWay Dinlenme Tesisi’ne kurduk. Tüm elektrikli araç kullanıcıları bu cihazları pek yakında kullanabilecek."

Trugo ilk aşamada 6 portlu bir istasyon kurmuş olsa da ilerleyen dönemlerde bu istasyonların kapsamı genişleyecek. Zira yapılan resmi açıklamalarda, şirketin iş ortakları arasında Vestel, Siemens ve Star Charge gibi isimler olduğunu görüyoruz. Üstelik bu şirketler, Trugo için şarj portu kurma çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyorlar. Çalışmalar tamamlandığında, Trugo'nun Türkiye'nin her köşesine şarj istasyonu yerleştirdiğini göreceğiz.

Trugo'nun ilk şarj istasyonu için hazırlanan video

28
6
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
28
6
2
1
0