12
6
4
4
2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Apple ürünlerine boykot çağrısı sonrası ülkemizde 'yerli ve milli ürün' kavramı daha da bir önem kazanmış, General Mobile ve Reeder gibi firmalardan ülkemize peş peşe yatırımlar gelmişti. Bunlar elbette güzel gelişmeler fakat son günlerde bu ortamdan faydalanan, bazı iyi niyetli olmayan firmalar türemeye başladı. Doğal olarak içinde 'yerli' kelimesinin geçtiği her oluşum, kafamızda bazı soru işaretleri oluşturmaya başladı. BB Mobile da bunlardan biri.

Üretilen cihazların içinde bulunan parçaların tamamının ülkemiz sınırları içerisinde yapılmaması, bazı okuyucularımızın yerli kavramını sorgulamasına sebep olmuştu. Yalnız BB Mobile'da durum biraz farklı; kendileri, ürünü 'Yerli Sermaye' ile ürettiklerini söylüyorlar. Dolayısıyla olaya bu açıdan yaklaşmak lazım ve biz de videomuzu bu eksende hazırladık.

İncelememizin sonunda da belirttiğimiz gibi bu kavram hakkındaki görüşlerinizi merak ediyoruz. Hem YouTube'da hem de burada yorumlarınızı eksik etmeyin, iyi seyirler.

12
6
4
4
2
Emoji İle Tepki Ver
12
6
4
4
2