Tinder'da 'Sahte Profil' Devri Kapanıyor: İşte Yakında Zorunlu Olacak Yeni Özellik

9
0
0
0
0
Tinder'a video ile doğrulama özelliği geldi. Kullanıcılar, çekecekleri bir selfie ile profillerini doğrulayabilecek. Tinder, dolandırıcılıkların önüne geçmek için böyle bir karar aldı.

Dünyanın en popüler arkadaşlık platformlarından Tinder, kullanıcıların güvenliğini sağlayacak önemli bir hamle yaptı. Bir süredir zaten fotoğraf ile profil doğrulama özelliğine sahip olan uygulama, şimdi de video ile doğrulamaya imkan tanıyacak. Böylelikle diğer kullanıcılar için potansiyel dolandırıcılıkların önüne geçilmiş olacak. Üstelik Tinder, önümüzdeki aylarda bu özelliği zorunlu hale getirecek.

Tinder'ın uygulamaya koyduğu yeni özellik, bir dizi özçekimden ibaret olacak. Tinder'ın anlattığı şekilde video doğrulamasını yapan kullanıcı, bunu yaptığına ilişkin rozete de sahip olacak. 

Benzer uygulamalar geçmişte de yapıldı

Tinder

Tinder'ın video doğrulama özelliği bu sektörde bir ilk değil. Geçmişte, Apple ve Google ile bazı ülkelerdeki kimlik doğrulama işlemleri için video selfielerden faydalandı. Ayrıca Hinge gibi Tinder rakibi uygulamalar da benzer yöntemleri tercih ettiler. Bu etkili doğrulama yöntemi, Tinder'a olan güveni de artıracak gibi görünüyor.

Tinder, zaman zaman dolandırıcılık haberleriyle gündem oluyor. Kimisi kripto paralar aracılığıyla kimileri ise farklı kişilere ait görüntüler ile insanları dolandırmaya çalıştılar. Yeni özellik, bu tür dolandırıcılıkların önüne geçilmesine yardımcı olabilir.

Kaynak : https://www.tinderpressroom.com/2023-04-26-Tinder-Adds-Video-Selfie-to-Photo-Verification#assets_all
9
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
0
0
0
0