• Anasayfa
  • Otomobil
  • Uzay Kapsülü Gibi Tasarlanan Bu Küçük Römorka Bayılacaksınız

Uzay Kapsülü Gibi Tasarlanan Bu Küçük Römorka Bayılacaksınız

22
13
2
1
1
Los Angeles merkezli Polydrop şirketi, kullanıcılara hareket halindeyken kişisel bir yaşam alanı sunan oldukça şık ve kullanışlı bir römork tasarladı. Firmayla aynı adı taşıyan araç, bir uzay kapsülünün kokpitine benzeyecek şekilde tasarlandı.

Arabanızın arkasına takıp dilediğiniz yere götürebileceğiniz Polydrops, depolama üniteleri, prizleri ve açık bir mutfağı bulunan tek odalı bir kabine ve yaklaşık 2 metre uzunluğunda bir yatağa sahip. 

Bunların yanı sıra LED ışıklar, termostat, USB şarj portu ve voltaj ölçer de bulunan römork, 22cm kalınlığındaki alüminyum kaplamalı dış yüzeyi sayesinde kar ve yağmur gibi sert hava koşullarında tam koruma sağlıyor. 

Polydrop römork

Polydrop'un kurucusu ve CEO'su Kyunghyun Lew, "Tasarladığım şey, kamp karavanından ziyade, her yere seyahat edebileceğiniz rahat ve kompakt bir kişisel alan” diyor. Eşiyle birlikte tasarladığı römorku yalnızca seyahat etmek için kullanmadıklarını söyleyen Lew, aynı zamanda diğer projelerini geliştirirken bir mikro ofis olarak kullandıklarını belirtiyor.

römork polydrop

Polydrop’un farklı özellik sunan dört farklı modeli bulunuyor: K-17, K-19, K-20 Camper ve K-20 Fully Loaded. Römorkların fiyatları ise sırasıyla şu şekilde: 14.495 dolar, 15.495 dolar, 17.995 dolar ve 19.995 dolar.

Polydrop1

Bir uzay kapsülünden esinlenilerek tasarlanan Polydrop, üste doğru açılabilen martı kanatlara sahip. Gücünü 100 watt'lık solar şarj sistemi ve 12 voltluk aküden alan römork, 3.78 metre uzunluğunda ve 1.66 metre genişliğinde. Aracın içi ise 1 metre yüksekliğinde. 

mutfak

19.995 dolarlık K-20 Fully Loaded modelinin dışında dört ayrı güvenlik kamerası bulunuyor. Bunun yanı sıra tavan vantilatörü ve 5.000’lik klima ünitesi ile birlikte gelen K-20 Fully Loaded, sahip olduğu termostat ve yalıtımlı iç cam kapakları sayesinde çok sıcak bir ortam sunuyor.

Polydrop2

Model ayrıca tavan rafı ve içinde iki adet ocak, bir adet küçük buzdolabı, ve birçok çekmecenin yer aldığı açık bir mutfağa da sahip. Standart modeli 14.495 dolardan başlayan römorklar, şu anda Polydrop’un resmi internet sitesi üzerinden satın alınabiliyor. 

Kaynak : https://www.businessinsider.com/tiny-home-on-wheels-inspired-by-spaceship-2019-10
22
13
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
22
13
2
1
1