• Anasayfa
  • Oyun
  • World of Warcraft'ın Yeni Güncellemesi Twitch'te Duyuruldu

World of Warcraft'ın Yeni Güncellemesi Twitch'te Duyuruldu

6
1
1
0
0
World of Warcraft dünyasının en heyacan verici yapımlarından Battle of Azeroth'a güncelleme geldi. Aradan geçen 1 yılın ardından yapılan güncelleme WoW hayranlarını yeniden bilgisayar başına kitleyecek gibi görünüyor.

İlk kez 2001 yılında duyurulan ve 3 yıllık çalışmanın sonucunda piyasaya sürülen World of Warcraft, hala güncelliğini koruyan bir oyun. Geçtiğimiz yıl ek paket olarak çıkan Battle for Azeroth sürümü, bu kez büyük bir güncelleme aldı. 

Yeni bir oyun oynuyormuş hissi vereceği söylenen büyük güncelleme, World of Warcraft severleri fazlasıyla heyecanlandırmış durumda. Önceki sürümün temelinde hataların bulunması oyuncuları sinirlendirmiş olsa da Blizzard, bu güncelleme ile oyuncuların kırılan kalplerini onarmayı planlıyor.

Ünlü oyun tasarımcısı Jeremy Feasel'ın Twitch üzerinde canlı yayınla tanıttığı güncelleme, oyuncuların bir hayli ilgisini çekmiş durumda. Azshara'nın Yükselişi olarak nitelendirilen bu güncellemede, iki yeni bölge, yeni bir zindan, yenilenen arena savaşları gibi bir çok şey getirilmiş. Bu güncellemenin en büyük değişikliği ise Azeroth'un kalbi ve zırhlarda yapmış gibi görünüyor.

Bundan böyle oyuncular, bir yetenek kullanabilmek yerine oyun stillerine en uygun yeteneği seçerek ve değiştirerek kullanabilecekler. Bunu yapabilmeleri ise çok kolay olmayacak. Oyuncular, yeteneklerini değiştirebilmek için savaşlara katılmak ve baskınlar yapmak durumunda kalacaklar. Değişiklikler bu kadarla da yetinmiyor. Yenilenen Nazjatar ve Mechagon bölgelerine de yeni özel görevler getirilmiş. Böylece yapılan görevlerin sonunda ödüllendirilecek oyuncuları yeni maceralar bekliyor.

 

Tüm bu yeniliklerin dışında, hatalarında giderilmesi gerekiyor. Blizzard, bilindiği üzere daha önce test aşamalarında başarısız olmuştu, önemli güncelleştirmeler testlerde sunulamamıştı ve geri bildirimler olmamıştı. Şimdi ise bu hatadan dönen şirket, beta testleri için sunucuları daha iyi çalıştırarak, geri bildirimlerle hataların önüne geçmeyi planlıyor.

Testlerin yaz aylarına kadar devam etmesi bekleniyor. Gelecek olan yeni güncelleme, oyunculara aylarca bekleme süresi veriyor olsa da World of Warcraft oyuncuları bu kez umutlular. Yaz ayları geldiğinde oyuncuların, beklediklerine değecek bir güncelleme ile karşılaşıp karşılaşmayacakları ise şimdiden merak konusu.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/world-of-warcrafts-massive-next-update-has-me-excited-to-play-it-again/
6
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
1
0
0