• Anasayfa
  • Oyun
  • Xbox Series S'i Taşınabilir Konsola Dönüştüren Cihaz

Xbox Series S'i Devasa Bir Taşınabilir Oyun Konsoluna Dönüştüren Cihaz: xScreen

31
10
2
2
1
Küçük bir teknoloji şirketi, Xbox Series S için 11,6 inç büyüklüğünde harici bir ekran tasarladı. xScreen olarak isimlendirilen bu ekran, konsolun HDMI portuna bağlanarak doğrudan kullanılabiliyor. Xbox Series S'i bir taşınabilir oyun konsolu haline getiren ekranın fiyatı, 195 dolar olarak açıklandı.

Yeni Zelandalı iki kardeş tarafından kurulan ve bugüne kadar görmediğimiz oyuncu aksesuarları tasarlamaya odaklanan "UPspec Gaming" isimli bir şirket, dünyanın en popüler kitle fonlama platformlarından biri olan Kickstarter'da ilginç bir proje başlattı. Bu proje gerçek olursa, Xbox Series S sahiplerinin televizyona ihtiyaçları kalmayacak. Zira UPspec Gaming'in yeni projesi, Xbox Series S'i devasa bir dizüstü bilgisayara çeviriyor.

UPspec Gaming, Xbox Series S için geliştirdiği harici ekrana "xScreen" ismini veriyor. Birkaç mandal yardımı ile konsolun üzerine monte edilen harici ekran, sahip olduğu dahili hoparlör ve mikrofon ile ses sorununu da ortadan kaldırıyor. Yeni Zelandalı kardeşler, üzerinde çalıştıkları projeyi Ocak 2022'de hazır hale getirmeyi planlıyorlar. 

Karşınızda Xbox Series S için geliştirilmiş xScreen

xScreen

xScreen, Xbox Series S'in HDMI portuna doğrudan bağlanarak kullanılıyor. Açılıp kapanabilir yapıda olan ekran, sürekli tak çıkar işlemine de mahal vermiyor. Böylelikle Xbox Series S sahibi bir kullanıcı, tıpkı dizüstü bilgisayarını açıyor gibi oyun konsolunu açacak ve oyun oynamaya başlayacak.

Xbox Series S için tasarlanan harici ekran, kullanıcılara 1080p çözünürlük sunuyor. Ayrıca bu ekran, 11,6 inç büyüklüğünde görüntü alanı vadediyor. Elbette bu ekran, Xbox Series S gibi güncel bir konsol için küçük ancak sağlayacağı mobilite, oyuncuları memnun edecek gibi görünüyor. Son olarak, xScreen'in fiyatının 195 dolar civarında olacağını belirtelim.

Kaynak : https://www.stuff.tv/hot-stuff/gaming/xscreen-xbox-series-s-turns-your-console-giant-laptop
31
10
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
31
10
2
2
1