1 TB Xbox Series S Duyuruldu! İşte Fiyatı ve Çıkış Tarihi

16
1
1
0
0
Microsoft, 1 TB depolama kapasiteli Xbox Series S sürümünü duyurdu. 1 Eylül itibarıyla tüm dünyada satışa sunulacağı açıklanan ürün, 349 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Microsoft, özellikle Xbox kullanıcılarının heyecanla takip ettiği Xbox Games Showcase etkinliğinde Xbox Series S almayı düşünen ancak depolama ve tasarımı nedeniyle tereddüt edenlerin dikkatini çekecek bir duyuru gerçekleştirdi. Söz konusu duyuru, Series S'in en büyük handikapını ortadan kaldırıyor.

Bilmeyenler için; orijinal Xbox Series S, 500 GB depolama alanıyla geliyordu. Ancak işletim sistemine ayrılan kısmı ayırdığımızda kullanıcılara 360GB civarında bir alan kalıyordu. Günümüz AAA oyunlarının 100GB civarı depolama alanı istediğini düşünürsek depolama alanı, "Ben istediğim tüm oyunları yüklerim" diyenler için fazlasıyla yetersizdi.

Karşınızda 1 TB, Karbon Siyahı Xbox Series S

1 TB Xbox Series S

Xbox Games Showcase'te sahne alan Xbox CEO'su Phil Spencer, 1 TB depolama kapasiteli Xbox Series S'i resmen duyurdu. Depolama alanı yükseltmesinin yanı sıra 1 TB kapasiteli yeni sürümün tıpkı Xbox Series X gibi karbon siyahı renk seçeneği ile geldiğini de belirtelim. Bunun dışında diğer donanımlar aynı kaldı.

1 TB Series S, 1 Eylül'de satışa sunulacak

xbox series x series s

Spencer'ın açıklamasına göre 1 TB Xbox Series S, 349 dolar fiyat etiketine sahip olacak. 500 GB'lık sürümün 299 dolar fiyat etiketine sahip olduğunu ve Series S uyumlu 500 GB SSD'lerin 70 dolar (ABD'de) civarında fiyat etiketine sahip olduğunu düşünürsek fiyatın hiç de fena olmadığını söyleyebiliriz. Spencer, 1 TB Series S'in satışa çıkış tarihini ise 1 Eylül olarak duyurdu.

1 TB Xbox Series S'in Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

An itibarıyla ABD'de Xbox Series S'i 249 dolar civarında fiyatlara bulmak son derece mümkün. Türkiye'de ise Microsoft Türkiye garantili olarak 9.500 ile 10.000 TL arasında fiyata bulmam mümkün.  1 TB sürümün ABD'de yaklaşık yüzde 40 daha yüksek fiyat etiketine sahip olacağını düşünürsek bizim için de benzer oranı kurabiliriz ki bu, 1 TB Xbox Series S'in Türkiye'de 13-14 bin TL fiyat etiketine sahip olacağı anlamına geliyor.

Kaynak : https://news.xbox.com/en-us/2023/06/11/xbox-series-s-1tb-black/
16
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
16
1
1
0
0