8BitDo'nun, Oyuncuları Eski Arcade Salonu Günlerine Götürecek Xbox Kontrolcüsü Tanıtıldı

6
2
1
1
0
8BitDo, Xbox lisanslı kablosuz Arcade Stick kontrolcüsünü duyurdu. 30 Haziran'da piyasaya çıkacak olan kontrolcü, tasarımıyla yaşını almış oyunculara nostalji şöleni yaşatacak.

Eski oyun salonlarındaki oyun makinelerinin kontrolcüleri, özellikle Mortal Kombat ve Street Fighter gibi oyunları en keyifli biçimde oynamamızı sağlıyordu. Şimdilerde ise PlayStation ve Xbox kontrolcüleriyle bu oyunları oynamak zorunda kalıyoruz.

Ancak 8BitDo isimli bir şirket, Xbox ile anlaşarak Retro seven oyuncuları keyiflendirecek bir ürünü piyasaya sürmeye hazırlanıyorlar. Xbox Arcade Stick ismi verilen bu kontrolcü, aynı oyun salonu makinelerinin kontrol şemasına sahip olacak.

8BitDo'nun Arcade çubuğunu özel kılan nedir?

Aslında 8BitDo, daha önce Nintendo Switch ve PC platformu için 89,99 dolar fiyat etiketiyle bir Arcade kontrolcüsü çıkarmıştı. Ancak onun butonları özelleştirilemiyordu ve Xbox ile uyumlu değildi. Dolayısıyla bu ürün çok daha büyük bir heyecanla bekleniyor.

8BitDo'nun arcade çubuğunun ana özelliklerinden biri kablosuz bağlantıya sahip olması. Her ikisi de kutuya dahil olan Bluetooth veya 2.4G alıcı aracılığıyla Xbox veya PC'nizle eşleştirebileceğiniz kontrolcünün bataryası, Bluetooth'ta 40 saate kadar, 2.4G'de ise 100 saate kadar dayanıyor. Şarjı bittiğinde ise USB-C kablosuyla şarj olabiliyor.

8BitDo'nun arcade çubuğunun bir diğer özelliği de özelleştirme seçenekleri. Düğme eşlemenizi, hassasiyetinizi, turbo işlevinizi ve daha fazlasını değiştirmek için ürünün uygulamasını kullanabilirsiniz. Ayrıca farklı oyunlar ve platformlarla uyumlu olan X-giriş ve D-giriş modları arasında geçiş yapabilirsiniz. Donanımınızı değiştirmek isterseniz, arcade çubuğunu kolayca açabilir ve düğmeleri veya joystick'i değiştirebilirsiniz.

8BitDo'nun kablosuz ve özelleştirilebilir arcade çubuğu, arcade tarzı oyunları seven Xbox ve PC oyuncuları için harika bir alternatif kontrolcü olacak. 30 Haziran’da piyasaya sürülmesi planlanan kontrolcü için biçilen ön sipariş fiyatı ise 119.99 dolar (2.515 TL).

Kaynak : https://www.polygon.com/23745165/8bitdo-xbox-arcade-stick-wireless-wired-features-price
6
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
2
1
1
0