AMD'nin Borderlands 3 ve Diğer Oyunlar İçin FPS Artışı Sağlayacak Güncellemesi Yayınlandı

20
3
0
0
0
AMD'nin Borderlands 3 ve Diğer Oyunlar İçin FPS Artışı Sağlayacak Güncellemesi Yayınlandı
Borderland 3'ün piyasaya sunulması ile Nvidia ve AMD'nin yeni sürücüleri de yayınlandı. Performans yükselmelerinin yanı sıra birçok hatanın da giderilmesi ile kullanım kalitesinin artırılması planlanıyor.

Borderland 3 piyasaya sürüldü ve beklendiği gibi optimize edilmiş sürücüler de onunla beraber yayınlandı. Nvidia, 436.30 GPU sürücüsü ile ilk tanıtılan sürücülerden biri olurken AMD de Radeon grafik kartları için 19.9.2 sürücüsünü kullanıma sundu.

AMD, açıkladığı sürüm notlarında kullanıma sunulan son sürücünün bir önceki 19.9.1 sürücü paketine nazaran Bordarlands 3’teki FPS değerini artırdığını iddia ediyor. Yetkililer, yeni sürücülerle beraber performansta %10 ile %13 arasında bir artış olduğunu vurgulayarak dikkatleri AMD’nin üzerine çekti.

'Image Sharpening' nedir?

AMD, Image Sharpening (Görüntü Bileme) özelliğini “performansa neredeyse hiçbir etkisi olmadan, net ve vurgulu ayrıntılarla görseller üreten, akıllı bir kontrast optimize algoritması” şeklinde tanımlıyor. Bu özellik ise AMD 5700 serisiyle beraber kullanıma sunulmuştu. Son olarak, 19.9.2 sürücü paketi, birçok sorunu gidermeye yönelik güncellemeler de içerecek.

AMD'nin güncellemeyle düzelttiği bazı hatalar:

  • V-sync etkin iken 75 Hz yenileme hızına ayarlanmış bazı ekranların 30 Hz FPS’e sabitlenmesi
  • Radeon RX 5700 serisi grafik işlemcisi içeren bazı bilgisayarlarda bir internet tarayıcısında video izlerken grafik sistemi yapılandırılmalarındaki sistem kararsızlığı
  • Radeon ReLive tarafından yakalanan klipler için masaüstü kaydı etkinleştirildiğinde sesin bozuk olması
  • Radeon RX 5700 serisi grafik sistemi için Radeon ayarlarında işlemci hızına sahip olunmadığının gösterilmesi
  • Geliştirilmiş Eşitleme'yi (Enhanced Sync) etkinleştirmenin bazı Radeon RX 5700 serisi grafik ürünlerinde sistemi çökertmesi

AMD’nin son çıkan 19.9.2 sürücüsünü Radeon Software yardımcı programından indirebilirsiniz.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/amd-says-its-new-gpu-driver-boosts-fps-by-up-to-16-in-borderlands-3/
20
3
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
20
3
0
0
0