Bir Dönemin En Büyük Kripto Para Borsalarından Biri Daha İflas Etti

2
2
1
1
0
Kripto para borsası Bittrex, ABD'de iflas başvurusu yaptı. Borsa, bir süredir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan bir soruşturma ile uğraşıyordu. Peki yatırımcıya ne olacak?

Kripto para camiasında dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Dünyanın en eski kripto para borsaları arasında yer alan Bittrex, iflas başvurusunda bulundu. Bir süredir zaten zorda olan borsa, karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmeyi başaramamış gibi görünüyor.

Bittrex, bir süredir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile uğraşıyordu. SEC'in açtığı soruşturmaya göre borsa, 2017 ila 2022 yılları arasında ilgili kurallara aykırı davrandı ve tam 1.3 milyar dolar haksız kazanç sağladı. İşte tüm bu tartışmaların gölgesindeyken Bittrex, nisan ayı sonunda da ABD'deki operasyonları durdurmaya karar verdi. Bugün geldiğimiz nokta, bir süredir zaten sallantıda olan Bittrex için yolun sonuna gelindiğini gözler önüne seriyor.

Yatırımcıya ne olacak?

Bittrex

SEC, Bittrex'e oldukça kızgın. Kurumun yaptığı açıklamaya göre Bittrex, aracılık yapıyor ve takas borsası gibi çalışıyordu. Bu durum, borsanın SEC'e kaydolması gerektiği anlamına geliyordu ancak borsadan böyle bir hamle gelmemişti. İşte bu iddia, borsanın sallantılı bir süreç içerisine girmesine yol açtı. Ve geldiğimiz noktada borsayı iflasa götürdü...

Bittrex, "bölüm 11" olarak tabir edilen bir iflas yöntemine gitti. Bu iflas yöntemi, borsanın borçlarının yeniden yapılandırılmasını ve eskisi gibi hizmet verebilmesini de sağlıyor. Ancak yatırımcının güveni artık kayboldu. Bundan kaynaklı olarak Bittrex, küresel çapta hizmet vermeye devam edecek olsa da eskisi gibi ilgi görmeyecektir. Borsanın 2017-2018 döneminde en büyük hacimli platformlardan biri olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Kaynak : https://www.morningstar.com/news/business-wire/20230508005751/bittrex-inc-statement-on-chapter-11-bankruptcy
2
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
2
2
1
1
0