BMW Tamircileri, Akıllı Gözlüklerini Alet Çantasına Koymak Zorundalar: İşte Sebebi

33
6
4
1
1
Arabalarının servisi konusunda teknolojinin her türlü nimetlerinden yararlanacak olan BMW, tamircilerinin alet çantalarına akıllı gözlükler ekliyor.

BMW’de çalışan tamirciler üst teknoloji kullanmaya başladı. Merkezi Almanya’da bulunan otomobil üreticisi, tamircilerinin kullanacağı Realware HMT-1 isimli akıllı gözlüklerini alet çantalarına eklediklerini duyurdu. Akıllı gözlükler sayesinde arabaların tamir süreci düşecek ve servis merkezleri daha etkili bir şekilde çalışacak.

Ubimax’in artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde tamirciler, servis kılavuzlarına kalın kitapları karıştırmadan istedikleri anda ulaşabilecek. Örneğin BMW 3 Serisi bir araçta su pompasını değiştiren bir teknisyen parçayı nasıl yerleştirebileceğini o an görebilecek. BMW yazılımın kullanıcı dostu olduğunu da bildirdi.

Kullanılan teknoloji aynı zamanda tamircilerin mühendislerle görüşmesi gerektiği zaman bir iletişim kurmaya da yardımcı oluyor. Akıllı gözlükleri kullanan bir tamirci, mühendis ekipten biriyle anında görüşerek ihtiyacı olan bilgiyi de ediniyor. Mühendis de tamircinin gördüklerini gördüğü için daha sağlıklı bir yönlendirme gerçekleştirilebiliyor.

Son olarak ses komutuyla çalışan gözlük üzerinden bir işlem yapan tamirciler, iki elini kullanırken de gözlükle etkileşim içerisinde bulunabiliyor. 2019’un sonuna kadar ABD’de bulunan 347 BMW merkezi ve seçkin Mini noktası akıllı gözlüğü kullanacak.

Kaynak : https://www.digitaltrends.com/cars/bmw-mechanics-using-smart-glasses-to-fix-cars-faster/
33
6
4
1
1
Emoji İle Tepki Ver
33
6
4
1
1