Burger King'den Panikleten Hata: Binlerce Kişiye Durup Dururken 'Siparişiniz Alındı' Mesajı Gönderdi

14
2
2
1
0
Fast food zinciri Burger King, bu gece korkutan bir olayla gündeme geldi. Binlerce kişi, e-posta adresinde boş bir sipariş mesajıyla karşılaştı.

Dünyanın en büyük fast food zincirlerinden Burger King, bu gece garip bir olayla gündeme geldi. ABD’de bulunan binlerce Burger King müşterisi, Burger King’den içi boş bir sipariş e-postası aldı. Gece yarısı gönderilen e-postada sözde sipariş hakkında bilgi listesi bulunsa da bu bilgiler boş bir şekilde sunuluyordu.

Gönderilen e-postada siparişin geçildiği Burger King şubesi, sipariş numarası, sipariş ile satın alınan ürünler ve fiyat gibi bölümler de tamamen boş bırakılmıştı. Durum sosyal medyada pek çok kullanıcı tarafından paylaşırken, pek çok kişi Burger King’in hacklenmiş olabileceğinden şüphelendi.

Burger King’den henüz açıklama gelmedi:

burger king

Ortada siber saldırı şüpheleri bulunurken, restoran zinciri Burger King şu anda bu konu hakkında herhangi bir açıklamada gelmedi. İşin ilginç yanı, e-postayı alan bazı kişiler Burger King’e daha önce e-posta adresleriyle üye olmadıklarını dahi belirtti. Konunun bu kısmı muallakta kalmaya devam ederken, boş sipariş e-postalarının Burger King sistemlerinde yaşanan bir sorundan kaynaklanmış olabileceği de ihtimaller arasında değerlendiriliyor.

Sosyal medyada yapılan paylaşımlardan bazıları şu şekildeydi:

burger king

“Bu sabah rastgele boş Burger King makbuzu alan başkası oldu mu?”

burger king

“Garip bir şey mi oldu? Twitter'ı kontrol edin. Cevap almanın en hızlı yolu.  Örneğin, #burgerking 'dan boş bir makbuz aldım ve ".. Burger King'den sipariş verdim mi?" dedim. Tabii ki, diğer herkes de böyle dedi.”

burger king

“Hey @BurgerKing, neden herkes ve büyükanneleri bu e-postayı aynı anda aldı? Beni strese soktun. Birinin hesabımı ele geçirip sipariş vermiş olabileceğini düşündüm. Oda arkadaşım bile aldı.”

burger king

“Burger King'den boş sipariş makbuzu alan başka biri var mı? Kimlik avı/dolandırıcılık girişimi olduğunu düşündüm ama tüm bağlantılar yasal.”

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/8/9/23297891/burger-king-blank-email-order-receipt
14
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
14
2
2
1
0