Oyuncuların Sabırsızlıkla Beklediği, Önümüzdeki Dönemde Çıkacak 10 Oyun

10
6
2
1
0
Oyun dünyası hiç olmadığı kadar hareketli dönemlerden geçiyor. Hem PC hem de oyun konsolunda oyun oynamayı sevenleri önümüzdeki dönemde pek çok heyecan verici gelişme bekliyor. Gelin 2022 ve sonrasındaki dönem için oyunseverleri bekleyen en keyifli oyunlara ve öne çıkan özelliklerine yakından bakalım.

Teknoloji dünyasında yaşanan gelişmeler direkt olarak oyun piyasasını da etkiliyor. Kullanılan teknolojiler geliştikçe oynadığımız oyunlar da daha etkileyici hale geliyor. Hem PC hem de oyun konsolu dünyası için geliştirilen oyunlarda birçok yenilik görmenin yanı sıra eski efsanelerden de haberler alıyoruz. Tüm bu oyun haberleri oyunseverleri heyecanlandırarak gelecek dönemi sabırsızlıkla beklemelerini sağlıyor.

Eğer oyun dünyasına pek aşina değilseniz yenilikleri nereden takip edeceğiniz konusunda kafanız karışık olabilir. Merak etmeyin, sizin için önümüzdeki dönemde çıkacak bazı oyunlardan kısa bir derleme hazırladık. Belki yeni dönemde henüz tanışmadığınız favori oyununuzla karşılaşabilirsiniz. Gelin 2022 ve sonrasındaki dönem için oyunseverleri bekleyen en keyifli oyunlardan bazılarına ve öne çıkan özelliklerine yakından bakalım.

Gelecek dönemde çıkmasını beklediğimiz oyunlar:

Gollum’u yönetin: Lord of the Rings: Gollum

Lord of the Rings: Gollum

Daedalic Entertainment tarafından geliştirilen yeni Lord of the Rings oyununda bu sefer Gollum olarak maceralara atılıyorsunuz. 1 Eylül 2022 tarihinde yayınlanması beklenen oyun, Gollum’un esir tutulduğu Mordor kalesinde başlıyor. Tolkien'in çizimlerinden ilham alınarak geliştirilen oyun boyunca Orta Dünya’nın pek çok farklı noktasını ziyaret edeceksiniz.

Güncellenmiş görseller: The Last of Us Part 1

The Last of Us Part 1

Sevilen The Last of Us oyun serisinin ilk oyununun güncellenmiş görsellerine ve çok daha gerçekçi yüz animasyonlarına sahip olacak olan The Last of Us Part 1’in 2 Eylül 2022 tarihinde oyunseverlerle buluşması bekleniyor. Karakter değişiklikleri ile öne çıkacak olan oyun, PS5 ve PC için yeni bir deneyim sunacak.

Sevdiğimiz öğelere yenileri eklenecek: Splatoon 3

Splatoon 3

Splatoon serisinin yeni oyunu olan Splatoon 3, 9 Eylül 2022 tarihinde Nintendo Switch kullanıcıları için geliyor. Splatoon 3 yeni bir hikayeye sahip olacak ancak yeni güncellemelerle birlikte eski silahları da tekrar göreceğiz. Yeni ve farklı oyun modları sayesinde Switch’in en heyecanlı oyunlarından biri olacağı düşünülüyor. 

Sayısız yeni silah ve aksesuar: Overwatch 2

Overwatch 2

İlk kez 2019 yılında tüm platformlar için yayınlanan takım tabanlı birinci şahıs nişancı oyunu Overwatch 2, pek çok yeni hikaye ve görevle 4 Ekim 2022 tarihinde oyunseverlerle buluşacak. Yeni kahramanların yanı sıra pek çok yeni silah ve aksesuarın da gelmesi bekleniyor. 

Gümbür gümbür Marvel evreni: Marvel’s Midnight Suns

Marvel’s Midnight Suns

Marvel sevenleri 7 Ekim 2022 tarihinde harika bir haber bekliyor. Firaxis tarafından geliştirilen Marvel’s Midnight Suns oyununda 12 çok sevilen Marvel karakteri ile karşılaşıyoruz. Lillith’i ele geçirmek için bir araya gelen kahramanlarımıza oyuncu olarak siz de dahil oluyorsunuz.

Gerilim devam ediyor: A Plague Tale: Requiem

A Plague Tale: Requiem

2019 yılında yayınlanan A Plague Tale: Innocence’nin devam oyunu olan A Plague Tale: Requiem, 18 Ekim 2022 tarihinde oyunseverlerle buluşacak. Hikayenin kahramanları olan Amicia ve kardeşi Hugo’yu takip edeceğiniz bu yeni hikayede farelerin hala büyük bir sorun olduğunu unutmayın.

Bildiğimiz karakterler çok daha eğlenceli: Mario + Rabbids: Sparks of Hope

Mario + Rabbids: Sparks of Hope

Efsane oyun karakteri Super Mario, 20 Ekim 2022 tarihinde Nintendo Switch kullanıcıları için bir kez daha Mario + Rabbids: Sparks of Hope oyunu ile geliyor. Ubisoft ve Nintendo ortaklığında geliştirilen Mario + Rabbids: Sparks of Hope oyununda kahramanlarımızın yanına pek çok yeni karakter geliyor ve ortalık epey hareketleniyor. 

Batman öldü: Gotham Knights

Gotham Knights

WB Games Montreal tarafından geliştirilen ve 25 Ekim 2022’de oyunseverlerle buluşacak olan Gotham Knights oyununda Batman yok, çünkü öldü. Peki Gotham sahipsiz mi kalacak? Tabi ki hayır. Red Hood, Nightwing, Robin ve Batgirl iş başında. Batman’in ölümünü fırsat bilerek Gotham’ı ele geçirmeye çalışan kötülerle kıran kırana mücadele ediyorlar. 

Güncellenmiş içerikler: Final Fantasy 7: Crisis Core Reunion

Final Fantasy 7: Crisis Core Reunion

Final Fantasy 7 ilk olarak 2007 yılında yayınlandı ve çok sevildi. Ancak kabul edelim eskidi. Square Enix en sonunda efsaneyi yeniden canlandırmaya karar verdi ve Final Fantasy 7: Crisis Core Reunion’ı duyurdu. 2022 yılının kış aylarında gelmesini beklediğimiz oyunda yeni grafikler, 3 boyutlu modeller ve sayısız güncellenmiş savaş içeriği göreceğiz.

Harry doğmadan yüzlerce yıl önce: Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy direkt bir Harry Potter uyarlaması değil ancak yine de hayranların gönlünü kazanacağı kesin. 2022 yılının sonbahar aylarında yayınlanmasını beklediğimiz Hogwarts Legacy, Harry ve arkadaşları doğmadan uzun yıllar öncesinde 1800’lü yıllarda geçen bir hikayeye sahip. Hogwarts’a yeni gelmiş bir öğrenci olarak katılacağınız açık dünya oyununda büyülü yaramazlıklar sizi bekliyor olacak. 

2022 ve sonrasındaki dönemde tanışacağımız en heyecan verici oyunlardan bazılarını listeleyerek kısaca öne çıkan özelliklerinden bahsettik. Elbette çıkacak daha çok oyun var. heyecanla beklediğiniz oyunları yorumlarda paylaşabilirsiniz. 

10
6
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
10
6
2
1
0