Çıktığı Dönem Sosyal Medyayı Ele Geçiren Clubhouse, Çalışanlarının Yarısını Kovacağını Açıkladı: Clubhouse 2.0 Geliyor!

4
2
1
0
0
COVID-19 döneminin en popüler sosyal ağlarından Clubhouse, çalışanların en az yarısı ile yolları ayıracağını duyurdu. Geriye kalanlar ise Clubhouse 2.0 isimli yeni uygulama üzerinde çalışacaklar. Ancak Clubhouse 2.0'nin neler sunacağını kimse bilmiyor.

Geçtiğimiz yılların en çok konuşulan sosyal ağlarından biri olan Clubhouse, şimdilerde o günleri mumla arıyor gibi görünüyor. Zira şirketin yaptığı bir açıklamaya göre toplu işten çıkarma furyasına dahil olacak en yeni şirket, Clubhouse. Platform yöneticileri tarafından yapılan açıklamaya göre Clubhouse'un COVID-19 sonrası dönemde "sıfırlanması" için, iş gücünün yarısı kovulacak.

COVID-19 dönemi, Clubhouse için bulunmaz nimetti. Neticede insanlar evlerinden çıkamıyor, arkadaşları ile sohbet edebilmek için Clubhouse ve benzeri uygulamalara ihtiyaç duyuyorlardı. Ancak o dönemler artık geride kaldı. Platformun kurucu ortakları Paul Davison ve Rohan Seth tarafından yapılan ortak açıklamada, "Clubhouse'un dünyadaki rolünü bulmak için gelişmesi gerekiyor. Bu da bir değişim süreci gerektiriyor." ifadeleri kullanıldı.

Clubhouse'un en az 100 çalışana sahip olduğu biliniyordu!

Clubhouse

Paul Davison, Ekim 2022'de TechCrunch'a verdiği bir röportajda, 100 kadar çalışana sahip olduklarını söylemişti. Elimizde bundan daha güncel bir veri yok. Ancak bu açıklamaya göre Clubhouse, 50 kadar çalışanı işten çıkaracak. Kalanlar ise "Clubhouse 2.0" üzerinde çalışmalar sürdürecek. 

Clubhouse 2.0 neler sunacak?

Kurucular, Clubhouse 2.0 dedikleri şey ile ilgili en hiçbir açıklamada bulunmadılar. Konuyla ilgili tek cümle, "Clubhouse 2.0'ın neye benzediğine dair net bir vizyonumuz var." şeklindeydi. Sektör kaynakları, konuya aşina isimlere de ulaşmaya çalıştılar ancak Clubhouse yatırımcıları bile konuyla ilgili en ufak bir bilgi sahibi değiller...

Kaynak : https://www.theverge.com/2023/4/27/23701144/clubhouse-layoffs-half-employees
4
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
2
1
0
0