• Anasayfa
  • Oyun
  • COVID-19 Krizini Nasıl Yöneteceğinizi Gösteren Oyun

Şimdi Yetki Sizde: Devlet Başkanı Olarak COVID-19 Pandemisini Nasıl Yöneteceğinizi Görebileceğiniz Oyun: CoronaGame

27
3
2
2
1
Çekyalı bir grup geliştirici tarafından geliştirilen CoronaGame isimli oyun, oyuncuların 10 milyon vatandaşa sahip bir ülkede pandemi krizini yönetmesine olanak sağlıyor.

COVID-19 pandemisinden sonra Plague Inc. gibi virüs odaklı oyunların popülaritesi gittikçe artmaya başladı. Bu tür oyunların arasına, tarayıcıdan kolayca oynayabileceğiniz yeni bir oyun eklendi. CoronaGame adlı bu oyun, oyuncuların pandeminin baş gösterdiği bir ülkeyi nasıl yönetebileceğini test ediyor. 

CoronaGame (orijinal adıyla Korona Hra), Çekya'da yaşayan matematikçi Michael Benes'in de içinde bulunduğu bir grup insan tarafından tasarlanmış. Toplamda 10 milyon vatandaşın yaşadığı Çek Cumhuriyeti'ni andıran bir ülkeyi yönettiğiniz bu oyunda amaç, çeşitli kriterleri belirleyerek ülkeyi COVID-19 pandemisinden olabildiğince az hasarla atlatmak.

Oyunda okulları, etkinlikleri, tedbirleri ve sınır kapılarını yönetebiliyorsunuz

hra coronagame

Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi CoronaGame'i oynaması son derece basit. Buraya tıklayarak oyunu tarayıcınız üzerinden açabilir ve COVID-19 pandemisi ile mücadele eden bir ülkeyi yönetmeye başlayabilirsiniz. Oyunda dikkat etmeniz gereken en önemli şey, 1 buçuk yıl içerisinde verdiğiniz kararların insanların psikolojini nasıl etkileyeceği ve hastane doluluk oranını nasıl yöneteceğiniz olacaktır. 

CoronaGame'de değiştirebileceğiniz birden fazla dinamik bulunuyor. Örneğin okulların kapanıp kapanmayacağına karar verebilir, etkinliklerin kişi kapasitesini limitsiz, 1000, 100 ve 10 kişi olarak belirleyebilirsiniz. 

Kaynak : https://koronahra.cz/game
27
3
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
27
3
2
2
1