CS:GO, 1.8 Milyon Anlık Oyuncu ile Kendi Rekorunu 'Tekrar' Kırdı

9
3
0
0
0
Counter-Strike: Global Offensive, Counter-Strike 2'nin duyurusunun ardından Mart ayında 1,519,457 oyuncuyla tüm zamanların en yüksek oyuncu sayısını kırmıştı. Dünyanın en popüler FPS’i, bu rekoru tekrardan kırdı.

2. oyununu ‘CS:GO katili’ olarak duyurmasının ardından Valve’ın oyunculara bahşettiği başyapıtlardan biri olan CS:GO, Mart ayında 1,5 milyon oyuncu ile Steam’de anlık çevrimiçi oyuncu rekorunu kırmıştı. Oyun, bu rekoru bugün tekrardan kırdı.

CS:GO, geçtiğimiz gün itibariyle anlık olarak 1.8 milyon oyuncu ile kendi rekorunu tazeledi. Peki bunu ortada hiçbir şey yokken mi yaptı? Yüksek ihtimalle hayır, gelin anlatalım

Tam 1.818.773 oyuncu ile anlık çevrimiçi oyuncu rekoru yeniden kırıldı

CS:GO’nun 8 Mayıs’ta başlayacak olan Paris Major’unun bu oyuncu kitlesini çektiği düşünülüyor. Bildiğiniz gibi turnuva zamanları CS:GO’da herkes oyunlardan eşya düşürmeye çalışır. Ancak hiçbir zaman 1.8 milyon oyuncu aynı anda bir turnuva için bu oyunu oynamamıştı.

Peki CS:GO'ya bu kadar çok oyuncuyu ne getirdi? Bunun bir sebebi, CS:GO’nun son Major turnuvası olacak olması olabilir. Zira bildiğiniz gibi yaza girdiğimizde Counter-Strike 2 de bizlerle buluşacak. Dolayısıyla bu Major’da elde edilen eşyaların değerini siz düşünün.

Counter-Strike 2'de oynanacak ilk Major Mart 2024'e kadar gerçekleşmeyecek. Bu da 2023 yılında tek Major turnuvası olacağı anlamına geliyor ki normalde her yıl iki tane olurdu. Major 8 Mayıs'tan 21 Mayıs'a kadar sürecek.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/csgo-broke-its-peak-player-count-record-yet-again-with-18m-players/
9
3
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
3
0
0
0