Dünyanın En Büyük Nükleer Denizaltısı Belgorod, Bugün Suya İndirildi

60
9
5
2
2
Dünyanın En Büyük Nükleer Denizaltısı Belgorod, Bugün Suya İndirildi
Rusya bugün, sualtı aracı Poseidon'u kullanacak olan Belgorod'u suya indirdi.

Dünyanın en büyük nükleer denizaltısı olarak adlandırılan ve Putin tarafından bahar aylarında hizmete gireceği söylenen insansız nükleer sualtı aracı Poseidon’u kullanacak olan Belgorod, bugün suya indirildi.

Rusya Savunma Bakanlığı Derin Su Araştırmaları Dairesi Başkanı Aleksey Buriliçev, Belgorod ile birlikte Rusya’nın tüm dünya sularını keşfetme imkanının olacağını ifade etti. Sputnik’te yer alan habere göre, Belgorod denizaltısı ve Poseidon sualtı aracı iki yıl boyunca test edilecek ve 2021 yılına doğru Rusya donanmasına katılacak.

Özel bilimsel araç gereçleri de barındıracak olan Belgorod, ayrıca sualtı iletişimi ve mineral arama işlemleri için de Rusya’nın Arktik sahasındaki araştırmalarda kullanılacak. İngiltere’de bulunan The Sun gazetesi; Belgorod’un, Avrupa ve ABD’nin doğu kıyısındaki üslerini ve uçak gemilerini imha edebilecek kapasiteye sahip olduğunu söyledi.  

Kaynak : https://tr.sputniknews.com/rusya/201904231038852707-poseidonu-tasiyacak-dunyanin-en-buyuk-nukleer-denizaltisi-belgorod-suya-indirildi-putin-bu-tarihi/
60
9
5
2
2
Emoji İle Tepki Ver
60
9
5
2
2