Starlink MINI'nin Fiyatı Belli Oldu: Orijinal Alıcıdan Daha Pahalı!

11
2
1
1
0
Elon Musk'ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni Starlink alıcısı "Starlink MINI"nin fiyatı belli oldu. Yeni alıcı, orijinal modelden biraz daha pahalıya satılacak.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, SpaceX'in uydu internet projesi Starlink için yapılan yeni bir duyurudan bahsetmiştik. Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre dizüstü bilgisayar boyutunda yeni bir Starlink alıcısı tasarlanmıştı. Bu cihaz, "Starlink MINI" olarak isimlendiriliyordu.

Elon Musk, o gün yaptığı açıklamada Starlink MINI'nin özelliklerine ilişkin detaylı bir açıklama yapmamıştı. 29 x 25 santimetre boyutlarda olacağı öğrenilen cihaz, sırt çantasında taşınabiliyor ve böylelikle mobiliteyi artırıyordu. Gelen son haberler, bu yeni alıcının fiyatını da gözler önüne sermiş oldu.

Starlink MINI, orijinal alıcıdan daha pahalı olacak

Starlink, hâlihazırda hizmet verdiği ülkelerdeki müşterilerine bir e-posta gönderdi. Bu e-postada yeni alıcının fiyatı yer alıyordu. Edinilen bilgilere göre Starlink MINI, orijinal alıcıdan daha pahalı olacak. Bu bağlamda; Starlink MINI, 599 dolar karşılığında satın alınabilecek. Orijinal Starlink alıcısı ise 499 dolar karşılığında satın alınabiliyordu.

Elon Musk, konuyla ilgili paylaşımında şu ifadeleri kullanmıştı:

Çoktan kurdum ve bu gönderiyi uzaydan (Starlink interneti kastediyor) yazıyorum. 5 dakikadan kısa sürdü. Sırt çantasında kolaylıkla taşınabiliyor. Bu ürün dünyayı değiştirecek.
11
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
11
2
1
1
0